Ana sayfa Magazin 14 günlük karantina kuralına uymadığı iddia edilen Işın Karaca’dan açıklama geldi

14 günlük karantina kuralına uymadığı iddia edilen Işın Karaca’dan açıklama geldi

1063
0

Kendisinden 18 yaş küçük sevgilisi Can Yapıcıoğlu ile Hollanda’nın Amsterdam kentine giden Işın Karaca kısa bir süre önce Türkiye’ye dönmüş ve daha sonra sosyal medyada haklarında 14 günlük karantina süresine uyulmadığı hakkında iddialar üzerine Işın Karaca açıklamalarda bulundu.

Kanal D ekranlarında hafta içi her gün canlı olarak yayınlanan 2. Sayfa programına Işın Karaca telefonla bağlanarak hakkındaki iddialar hakkında açıklamada bulundu. Işın Karaca “  Tüm dünya zor bir süreçten geçerken bizde bunun farkında ve bilincindeyiz. Bizim dönüş tarihimizde Sağlık Bakanlığı’nın almış olduğu 14 günlük karantina kararı yoktu. Biz buna rağmen böyle bir kararı birlikte aldık ve kendimizi karantinaya aldık. Koronavirüs Çin’de başladığı ilk günden itibaren önlem alınması için en çok çırpınan isimlerden birisiyim Annem şu an İngiltere’de, oğlum da Kıbrıs’ta karantina altında. Bizde burada kendimizi karantina altına aldık” dedi.

Daha sonra Instagram’da kendi hesabından bir paylaşım yapan Işın Karaca “ Arkadaşlar gazetecilerin yazdığı gibi bizim 14 gün kuralına uymadığım şeklinde yazılan şeyler doğru değildir. Hollanda’dan gelir gelmez kendi aracımızla İzmir’de bulunan evimize kapandık. Biz böyle bir şey yaptığımızda daha Avrupa’nın hiçbir ülkesinde bu uygulama yokken biz kendimiz bu uygulamayı kendimiz uyguladık. Bu sürenin de dolmasına sadece 4 gün kaldı ve bu süreç bitene kadar da dışarı çıkmayı düşünmüyoruz” şeklinde bir paylaşımda bulundu.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here