Ana sayfa Kültür-Sanat 2019’un en çok kazanan yazarı J.K. Rowling

2019’un en çok kazanan yazarı J.K. Rowling

983
0

J.K. Rowling 2019 yılında 92 milyon dolar kazandı. Michelle Obama da en çok kazananlar listesine adını yazdırmayı başardı.

Ünlü ekonomi dergisi Forbes, 2019 yılının en çok kazanan 5 yazarının adını açıkladı. Harry Potter kitaplarının yazarı olan Joanne Kathleen Rowling, ya da tanının adıyla J.K. Rowling, 92 milyon dolarlık toplam kazancıyla en çok kazanan yazar listenin zirvesine oturdu.

Forbes dergisi 2019 yşılı0nın en çok kazanan yazarları listesini 2019’un bitmesine günler kala duyurdu. Harry Potter kitaplarının yazarı olan J.K. Rowling, tam 92 milyon dolarlık kazancıyla listenin zirvesine yerleşmeyi başardı. Listeye giren yeni isimlerden Michelle Obama’nın Becoming (Benim Hikayem) isim kitabı da 10 milyondan fazla sattı.

İşte en çok kazananlar listesi:

J.K. Rowling (92 milyon dolar)

Rowling’in Harry Potter serisinden elde ettiği kazanıcın açıklanmasına son verildi. Ancak yazar, bu yılki kazancını tema parklarından, tiyatro yapımlarından ve The Boy Who Live filminden elde etti.

Patterson (70 milyon dolar)

Amerika’nın en zengin yazarı Patterson’ın, eski ABD Başkanı Bill Clinton ile birlikte kaleme aldığı ThePresident Is Missing 2018’in en çok satan yetişkin romanı oldu.

Michelle Obama (36 milyon dolar)

Eski First Lady bu yılın listesindeki yeni isimlerden. Obama’nın anı kitabı Benim Hikayem 10 milyondan fazla sattı.

JeffKinney (20 milyon dolar)

Kinney’in, Saftirik Greg’in Günlüğü çocuk kitabı serisi, milyonlar sattı.

StephenKing (17 milyon dolar)

Korkunun kralı King, geçtiğimiz yılda film uyarlamalarından büyük gelir elde etmişti. King’in bu yılki kazancı 10 milyon dolar azaldı.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here