Ana sayfa Kültür-Sanat 2020 yılında çocukların hayal güçlerini arttırmaya devam ettiler

2020 yılında çocukların hayal güçlerini arttırmaya devam ettiler

442
0

Pena yayınları bu yıl çocuklara dünyanın en iyi yazar ve çizerlerinin çalışmalarını ulaştırarak onların hayal gücünü oluşturmaya devam etti. Pena yayınları tarafından yayınlanan kitaplar sayesinde çocuklar hem eğlenirlerken aynı zamanda zihinsel gelişmelerine katkı sağladılar.

Pena Yayınları 2020 yılında  Sobe! Renkler, Sobe! Uzay, Sobe! İlk Sözcüklerim, Sobe!, Uyku Zamanı, Sobe! Taşıtlar, Sobe! Hayvanlar ve serinin en yeni üyesi Sobe! Sayılar adlı kitapları yayınlarken bu kitaplar T.C. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından 0-6 yaş grubu çocuklar için “uygun içerikli” olarak değerlendirildi. Sobe Serisine ait kitaplar okurlarının hayal gücünü ve hafızasını güçlendirirken ebeveynlerin çocuklarıyla iletişimini güçlendirmesine olanak sağlıyor. Renkli resimleri ve canlı renkleriyle çocukların büyük zevk alacakları serinin üç boyutlu kitapları, hem eğlendiriyor hem de öğretiyor.

Klasik masallar ödüllü illüstratör Manuela Adreani’nin çizimleriyle yeniden hayat bulurken 2020 yılının en çok tercih edilen kitapları arasında yer alırken Pamuk Prenses ve Yedi Cüceler ile Pinokyo kitapları da ebeveynlerin tercihleri arasında üst sıralarda yerini aldı.

Pena yayınları tarafından yayınlanan Çılgın Matematik adlı kitap çocukları matematikle tanıştırmak ve kolayca somutlaştırmasını sağlarken ebeveynlerinde favori kitapları arasına girmeyi başardı. Hedef kitlesi olarak 4-14 yaş arasındaki çocukları hedefleyen kitap sayesinde çocukların sıkılmadan matematiği öğrenmesine destek olan kitap, çocukların matematiği günlük hayatın bir parçası olarak görmesini sağlıyor. Her yerde oynanabilecek oyunlarla matematiği eğlenceli bir aktiviteye dönüştüren kitap sayesinde çocuklar, matematiğin basit ve Pratik yollarını öğrenme fırsatını buluyorlar.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here