Ana sayfa Magazin 8 ülkeden 42 müzisyen bir albümde buluştular

8 ülkeden 42 müzisyen bir albümde buluştular

502
0

Ülkemizin ve dünyanın tanınmış bestecilerinden biri olan Fahir Atakoğlu yeni albümü ‘For Love’la (Aşk İçin)  birbirinden farklı müzik kültürlerini bir araya getirdi. Yaptığı bestelerle müzik dünyasında bir duayen konumunda olan Fahir Atakoğlu ‘nun  13 parçadan oluşan bu eseri için dünyanın dört bir yanından gelen müzisyenlerle bir araya geldi. Albüm için İspanya, İtalya, Brezilya, Fransa, Küba, Kanada ve Türkiye’den 42 müzisyen bir araya gelerek For Love adlı albümde yer aldılar.

Albüm kapağı için Fahir Atakoğlu ‘Aşk İçin’ isimli bu albümün kapağında eşi Tülin Atakoğlu’nun yaptığı bir yağlıboya çalışmasına yer verdi. Yaptığı çalışmalarla ülkemizi dünyaya tanıtan Atakoğlu bir çok film ve dizi müziğini ölümsüzleştirirken bu özel projeyi “Farklı ülkelerden, farklı dilleri olan, farklı sanatçıları bir araya getirmek istedim” sözleriyle anlattı. Albümün çıkış şarkısı Por Amor’u (For Love) dünyaca ünlü şarkıcı Buika seslendirdi. ‘Por Amor’ şarkısının sözlerine de imza atan Buika, 1994’te Sertab Erener’in seslendirdiği, bestesine Fahir Atakoğlu’nun imza attığı ‘Lal’ şarkısını çok beğenip İspanyolca yazdığı sözlerle şarkıyı yorumladı. 

“İFLAH OLMAZ BİR AŞIK”

 Dünyanın önde gelen caz müzik eleştirmeni Amerikalı Bill Milkowski ‘İflah Olmaz Bir Romantik’ başlıklı yazısında, “Dünyanın dört bir yanından farklı müzik kültürlerinin izlerini birleştirerek şaşırtıcı bir orijinallikle kendini ifade ederken her zaman anavatanının kültürüne de bağlı kalıyor” sözleriyle Atakoğlu’na olan hayranlığını dile getirdi. For Love (Aşk İçin) Republic Müzik etiketiyle bugün (14.09.2020) tüm dijital platformlarda yerini aldı.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here