Ana sayfa Kültür-Sanat Ahmet Güneştekin’den Hafıza Odası sergisi

Ahmet Güneştekin’den Hafıza Odası sergisi

1063
0

Ahmet Güneştekin’in yaklaşık 4 bin metrekarelik alana yayılan “Hafıza Odası” isimli sergisi, Pilevneli Gallery Mecidiyeköy’de sanatseverlerle buluştu.

Sanat, iş ve medya dünyasından çok sayıda ismin ilgi gösterdiği Güneştekin’in sergi açılışına Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy da katıldı.

Güneştekin ile birlikte sergiyi gezerek eserleri inceleyen Ersoy, Ahmet Güneştekin’in yalnızca Türkiye’de değil, dünyada da başarılı sergileri açtığını söyledi.

Ersoy, sergiyi başarılı bulduğunu belirterek, sanatçının Türkiye’yi yurt dışında temsil etmesinin gurur verici olduğuna değindi.

Türk sanat dünyası adına Güneştekin’i tebrik eden Ersoy, İstanbul’da bu tarz kültür çalışmalarının her geçen gün artmaya başladığını vurgulayarak, bundan sonra da artmaya devam edecek gibi göründüğünü söyledi.

Sanatçı Ahmet Güneştekin de sanatseverlerin yıllardır kendisinden böylesi geniş bir kapsamlı sergi beklediğini vurgulayarak serginin 2 ay süresince görülebileceğinin altını çizdi.

Serginin 2 ayın sonunda Tiflis Çağdaş Sanatlar Müzesi’nde, ardından da Moskova Çağdaş Sanatlar Müzesi’nde sergileneceğini söyleyen Güneştekin, Bakü’deki Haydar Aliyev Kültür Merkezi’nde de süren bir sergisi olduğunu bildirdi.

Güneştekin, “Hafıza Odası”nın Türkiye’nin 100 yıllık belleğini sorgulayan sergi olduğunun altını çizerek, “Sergideki video ve enstalasyonlar bunun ipuçlarını verecektir. ‘Çürüme ve Yoktunuz’ eserlerinin incelenmesini tavsiye ediyorum. Bir de ‘Hafıza Tepesi.’ Sergideki seramikler de hepsi tamamen birbiriyle bağlantılı ve hafızayı sorgulayan işler” diye konuştu.

Güneştekin, sergide “Tanrının Arka Bahçesi” serisi kapsamında hazırladığı eserlere de yer verdiğini aktardı.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here