Ana sayfa Magazin Ahu Tuğba Amerika’da yaşanan koronavirüs kaosunu anlattı

Ahu Tuğba Amerika’da yaşanan koronavirüs kaosunu anlattı

572
0

Çin’in Wuhan kentinde ilk olarak 12 Aralık 2019’da görülen koronavirüs vakasının üzerinden 4 ay geçmesine rağmen etkisini giderek artırıyor. Koronavirüs vakası olarak dünyanın en zirvesinde yer alan ABD’de ölümler de her geçen gün biner biner artıyor. ABD genelinde son bir günde yaklaşık bin 105 kişi hayatını kaybederken bu rakam tüm dünyada salgın kaynaklı en fazla kayıp olarak tarihe geçti.

Uzun bir süredir yaşamını ABD’de sürdüren Yeşilçam’ın ünlü ismi Ahu Tuğba bağlandığı bir televizyondaki canlı yayında ABD’de koronavirüs salgını ile ilgili yaşadıklarını anlattı. Ahu Tuğba, “Burada parası olmayan herkes sokakta ölmeye mahkum. Ölenleri de yine sokakta yaşayan insanlar yakıyorlar. Yan komşumuz arabası ile kilise hastanesi gitti. Hastane kapısında 3 gün beklemek zorunda kalmış ve en son Çarşamba günü sadece kendisini ayakta muayene ettirebilmiş ve sonrasında komşumuzu evine göndermişler” dedi.

Sadece 3 gün boyunca hastaneye gidip sadece ayakta bir kez muayene olan komşusunun 17 bin dolar ücret ödediğini belirten Ahu Tuğba, “Amerika’da sigortan yoksa vay haline. Hastalık halinde ambulans çağrıldığında ambulans gelirken aynı anda hem polis arabası hem itfaiye geliyor. Hepsi bir araya geldiğinde size ancak o zaman bakıyorlar” ifadelerini kullandı.

Ahu Tuğba canlı yayında Türkiye’deki şartları överken bizim memleketimizde evine jandarma ve polis gelip yardım ediyor. Yaşlı insanların ihtiyaçlarını alıp tekrar adreslerine teslim ediyorlar. Burada bir çok arkadaşıma bunu anlattığımda kimse bana inanmadı. Burada komşuna “açım” desen sana bir dilim ekmek dahi vermez” dedi.

Yaşadığı bölgede bir çok mağazanın ve dükkanın yağmalanma korkusuyla camlarını tahta kapılarla örtüyorlar. Herkes silahlanmaya başladı diyerek ABD’de yaşanan panik havasını aktardı.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here