Ana sayfa Magazin Alkışlar Sevcan Orhan’a

Alkışlar Sevcan Orhan’a

745
0
????????????????????????????????????

İstmarina Kartal’da yer alan bir eğlence mekanında başarılı sanatçı Sevcan Orhan sahne alarak hayranlarına ve müzikseverlere muhteşem bir konser verdi.

Mekanı saatler öncesinden dolduran hayranlarına sürprizlerle dolu bir sahne performansı sergileyen Sevcan Orhan sahnesinde Türkiye’nin yaşayan en büyük halk müziği sanatçılarından Musa Eroğlu’nu da ağırlayarak geceyi tam anlamıyla ölümsüzleştirdi.

Sevcan Orhan sahnesine türküler ile başlayıp halk müziğinden arabesk ve Türk sanat müziğine kadar uzanan geniş repertuvarıyla hayranlarını ve  müzikseverleri coştururken sahnede giydiği ışıltılı sahne kıyafetiyle de göz kamaştırdı. Sevcan Orhan konserinin final bölümünde dinleyicileri arasında bulunan büyük usta sanatçı Musa Eroğlu’nu sahneye davet etti. Musa Eroğlu’da  Sevcan Orhan’ın davetini kırmayarak sahneye çıkmasıyla Sevcan Orhan çıkmasıyla büyük sevinç yaşadı. 

BOZKIRDA AÇAN NADİDE ÇİÇEK…

Sahneye gelen büyük usta Musa Eroğlu ”Bu ülkenin müziğine ve  kültürüne hizmet eden sanatçılar, gençleri kırmak olmaz. Bu bayrağı onlar taşıyacaklar ve bizde bu mücadelerinde yanlarında olacağız. Sevcan türkülerin bozkırında nadide açan bir çiçek. Sevcanlar boy verdikçe daha da güzelleşecek” diyerek Sevcan Orhan’ı yere, göğe sığdıramadı.

Musa Eroğlu sahnede yaklaşık yarım saat kaldı ve genç sanatçı ile unutulmaz bir düete imza attı. Musa Eroğlu bir ara orkestra şefine ait sazı eline alarak kısa bir resital sundu. Sahneden alkışlarla inerken kendisini alkışlayan müzikseverlere “Bu alkışları Sevcan kızımı hak ediyor” diyerek büyük bir jeste daha imza attı.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here