Ana sayfa Magazin Alman sosyal medya fenomeni anoreksiyaya sonucu hayatını kaybetti

Alman sosyal medya fenomeni anoreksiyaya sonucu hayatını kaybetti

296
0

Son yıllarda tüm dünyada arka arkaya meydana gelen halk arasında ‘manken hastalığı’ olarak bilinen ve “sıfır beden” olma isteğiyle gelişen anoreksiya nervoza, genç kızları tehdit etmeye devam ediyor

Almanya’da sosyal medyada fenomen olan 24 yaşındaki Josi Maria, iki gün önce tatil için gittiği İspanya’daki Büyük Kanarya adasında anoreksiya nervoza nedeniyle yaşamını yitirdi.

Sosyal medya fenomeni Josi Maria son zamanlarda takipçileriyle sık sık anoreksiya ile mücadelesini paylaşan genç fenomenin tatile birlikte gittiği arkadaşı Vanja Resova, arkadaşının iki gündür bir şey yemediğini söyledi.

Sosyal medya fenomeni Josi Maria’nın yakın arkadaşı Reseva yerel medyaya yaptığı açıklamada “Gece yarısı bir ara uyandığımda Josi’yi kontrol etme ihtiyacı hissederek kontrol ettiğimde artık nefes almadığını fark ettim. Onu uyandırmaya çalıştım. Başarılı olamayınca resepsiyonu arayarak yardım istedim. Hemen ilk müdahale yapıldı ama olumlu netice alamadık ve arkadaşımı kaybettik” dedi.

Yaşadıklarını sosyal medya hesabından anlatan Resova “Josi bizi günlerce olumlu olanı görmemiz ve güçlü kalmamız konusunda bizleri motive etmeye çalıştı. Şu an kendisi Tanrı’nın istediği gibi gökyüzünden bize meleklerle birlikte bize bakıyor. Yardıma ihtiyacım var demeniz önemlidir. Yardımı kabul etmek bir güç işaretidir” ifadelerini kullandı.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here