Ana sayfa Kültür-Sanat Antalya Altın Portakal Film Festivali için geri sayım başladı

Antalya Altın Portakal Film Festivali için geri sayım başladı

351
0

Bu yıl 57.kez düzenlenecek olan Antalya Altın Portakal Film Festivali hakkında Antalya Büyükşehir Belediyesinden yapılan açıklamaya göre, festival 3-10 Ekim tarihleri arasında Kültür ve Turizm Bakanlığının katkılarıyla düzenlenecek ve film gösterileri Covid-19 tedbirleri kapsamında açık havada gerçekleştirilecek.

Festivalde yarışacak filmlerin gösterimleri “Yıldızların Altında” adı verilen üç açık hava sinemasında yapılırken gösterime girecek olan 44 filmin biletleri bugünde itibaren satışa sunuldu.

57. Antalya Film Festivali’nin başkanlığını bu yıl Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek üstlenirken festival bu yıl iki afişle izleyicinin karşısına çıkmaya hazırlanıyor. Afişlerin birinde Fatma Girik, diğerinde ise covid-19 döneminde cephesi bulunmayan sağlık çalışanlarının afişi olacak.

Festivalde gösterilecek açık hava sinemalarında izleyici ile buluşacak olan filmler için her seansta sağlık çalışanlarına 50 davetiye ayrılırken gişede kimliğini ibraz eden kamu veya özel sektör sağlık çalışanları bir davetiye alabilecek.

12 film yarışacak

47 filmle başvurulan Ulusal Uzun Metraj Film Yarışması’nda bu yıl 12 eser yarışacak.

Fikret Reyhan’ın “Çatlak”, Tankut Kılınç’ın “Dersaadet Apartmanı”, Nesimi Yetik’in “Dirlik Düzenlik”, Derviş Zaim’in “Flaşbellek”, Orçun Benli’nin “Gelincik”, Erdem Tepegöz’ün “Gölgeler İçinde”, Azra Deniz Okyay’ın “Hayaletler”, Tunç Şahin’in “İnsanlar İkiye Ayrılır”, Atalay Taşdiken’in “Kar Kırmızı”, Barış Gördağ ve Yasin Çetin’in “Koku”, Ferit Karol’un “Kumbara” ve Reis Çelik’in “Ölü Ekmeği” adlı filmleri, 300 bin lira değerindeki En İyi Film Ödülü’nün de yer aldığı 16 kategoride, toplam 770 bin liralık ödül için yarışacak.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here