Ana sayfa Kültür-Sanat Antalya Piyano Festivali’nde açılışı Barbaros Symphonic Project ile yapacak

Antalya Piyano Festivali’nde açılışı Barbaros Symphonic Project ile yapacak

655
0

20. Uluslararası Antalya Piyano Festivali kapsamında ülkemizi dünyada başarılı bir şekilde temsil eden baritonlarından biri olan Barbaros, şef Oğuzhan Kavruk yönetimindeki Symphonic Project ile açılış konserinde sahne alacak.

Barbaros, İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuarı Opera Şan Bölümü’nden mezun olduktan sonra Çukurova Devlet Senfoni Orkestrası ve Sinema Senfoni Orkestrası ile bir çok konserler verdi.

Barbaros ayrıca Orkestra şefi Orhan Şallıel’in Kültür Köprüleri projesinde konuk solist olarak yer alırken dünyaca ünlü İtalyan tenor Alessandro Safina ve Patrizio Buanne ile aynı sahneyi paylaştı. Yunanca, Fransızca, İngilizce, İtalyanca’yı ana dili gibi konuşan Barbaros bu dillere ek olarak sahnelerinde İspanyolca, Portekizce, Türkçe, İbranice ve Rusça şarkıların yer aldığı geniş bir repertuvar seslendiriyor.

16 Kasım 2019 Cumartesi akşamı saat 20.30’da AKM Aspendos Salonu’nda Barbaros, Symphonic Project ile  dünya müzikallerinden caz standartlarına ve klasikleşmiş Türkçe şarkılara uzanan geniş bir repertuvar seslendirecek.

Barbaros, Zorlu’da “Phantom of the Opera müzikalinden 3 eserde sanatçıyla düet yaptı.

Barbaros yine Zorlu sahnesinde Tahir ile Zümre müzikalinde Ayça Varlıer’le birlikte sahne alırken Tahir rolü ile başrolde oynadı.

Barbaros, 2018’in yılının ilk aylarında sözleri Sıla’ya ait olan müziğini ünlü Yunanlı müzisyen  Kyriakos Papadopoulos’un yaptığı ve  düzenlemesi İskender Paydaş’a ait olan “İki Elim Kanda Olsa” isimli teklisini, DMC etiketiyle müzikseverlerle buluşturdu. 2019 yılında Barbaros bu kez de söz ve müziği Tuğrul Cerrahoğlu’na ait olan düzenlemesini Batu Çaldıran’ın yaptığı “Kalbimin Ankara’sı” adlı single’ını çıkardı ve bu single’ın video klip çalışmasını da Türk televizyonlarının büyük ismi Okan Bayülgen imzası ile taçlandırdı.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here