Ana sayfa Magazin At kafasıyla klip çekti

At kafasıyla klip çekti

453
0

Genç sanatçı İsmail Yıldız 2021 yılını ilk Türkçe EP’si “Kim Bu Sevgili”yi yayınlayarak girerek büyük bir sevgi seliyle müzikseverler tarafından beğenildi. İsmail Yıldız’ın piyasay sürdüğü “Kim Bu Sevgili” EP’sinde bulunan tüm şarkılar kısa sürede 100.000’i aşan izlenme sayısına ulaştı. Sırasıyla “Kim Bu Sevgili, Asil Bir Savaştın ve Acun” isimli şarkılarını Youtube’daki Netd Müzik adlı platformla dinleyicilerine ulaştıran yakışıklı şarkıcı yorum yağmuruna tutuldu. İsmail Yıldız piyasaya sürdüğü EP’sinde 3 şarkının bestesi kendisine ait olurken yaptığı aranjelerle de büyük beğeni toplamayı başardı.

İsmail Yıldız Acın adlı şarkısının klip çekimleri için kameralar karşısında at kafasıyla çıkarken klip kısa bir sürede 100 bin izlenmeyi geçerken müzikseverlerden yoğun ilgi gördü.

İsmail Yıldız kimdir?

5 Mart 1995 tarihinde Kars’ın Sarıkamış ilçesinde dünyaya gelen İsmail Yıldız’ın müziğe olan yeteneği ailesi tarafından daha çocuk yaşlarda fark edilirken ortaokul yıllarında müzik öğretmeninin yönlendirmesiyle enstrüman çalmaya başladı. Lise yıllarında da klavye öğrenen İsmail Yıldız daha sonra müzik eğitimine Polonya’da konservatuarda caz bölümü okuyarak devam etti. Müzik dünyasına sözü, müziği ve düzenlemesi kendisine ait İngilizce bir şarkı ile  start verirken daha sonra da 5 parçalık klasik müzik kategorisinde “Nilaria” piyano albümünü yayınlayarak müzik dünyasına giriş yaptı. 2019’da Film Müzikleri Piyano konseri konseptiyle çeşitli şehirlerde piyano konseri verdi. Yine 2019 yılında Marmara Üniversitesi Müzik Eğitimi bölümünde anadal piyano ile yüksek lisansa başlayan İsmail Yıldız, 2021’de “Kim Bu Sevgili” isimli 3 şarkılık ilk Türkçe EP’sini yayınladı.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here