Ana sayfa Ünlüler Ata Demirer kimdir?

Ata Demirer kimdir?

32
0

Ata Demirer Bursa’da 6 Temmuz 1972 tarihinde dünyaya gelmiş ve  ortaokul ve liseyi Bursa Erkek Lisesi’nde okudu. Eğitim hayatında çok başarılı olamayan Demirer daha sonra gece kulüplerinde piyanist-şantör olarak çalışmaya başladı. 1991 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Türk Müziği Bölümü’nü kazanması üzerine İstanbul’a taşınırken İstanbul’da müzik hayatına devam ederken o dönem arkadaşlarının desteğiyle bar komedyenliği deneyiminin ardından Stand-Up gösterilerine başladı.

Ata Demirer aslında 1995 yılında Asos’ta yaptığım müzikli bir şov esnasında keşfedilerek Haldun Dormen Tiyatrosu’nda “Komik Para” adlı oyunda rol aldı. Aynı yıl kendi kurduğu “Ege Kumpanya” adlı gösteri orkestrası ile birçok yerde sahneye çıktı.

Ünlü oyuncu Uğur Yücel ile tanıştıktan sonra hayatı bir anda değişen Ata Demirer komediye olan tutkusu ve yeteneğini keşfederek konservatuvarı yarıda bırakarak stand up gösterilerine ağırlık verdi. 1996 ile 1998 yılları arasında bir çok yerde gösteri verdi. 1998 yılında  Leman Kültür’e oyununun kaydını götürdü ve  Şubat ayında “Tek Kişilik Dev Kadro” adlı oyunu ile Leman Kültür’de sahne aldı.

Tek Kişilik Dev Kadro oyunu yaklaşık 1000 kez sahnelenirken daha sonra televizyon ekranlarına geçen Ata Demirer’in yaptığı  “Korsan TV” adlı programı, ekranda 42 bölüm gösterildi. Televizyon programı sonrasında şöhretin kapıları sonuna kadar açılan oyuncu başta Vizontele Tuba, Neredesin Firuze gibi olmak üzere birçok sinema filminde yer alırken oynadığı filmler gişe rekorları kırmıştır.

Ünlü oyuncu halen film projelerine ve tek kişilik gösterilerine devam etmektedir.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here