Ana sayfa Magazin Atalay Demirci hakkında karar çıktı

Atalay Demirci hakkında karar çıktı

579
0

FETÖ terör örgütüne üye olmak suçundan tutuklanan Atalay Demirci’nin Ankara 19’uncu Ağır Ceza Mahkemesi’nde bugün görülen duruşmasına Atalay Demirci, avukatı ve yakınları katıldı. Mahkeme heyeti, geçtiğimiz celsede verilen mütaalasında bir değişiklik olup olmadığını Cumhuriyet Savcısın sordu. Cumhuriyet Savcısı geçmiş davada vermiş olduğu. mütalaasını tekrar ederek, FETÖ terör örgütü üyeliği suçundan Atalay Demirci’nin, 7,5 yıldan 15 yıla kadar hapsini talep etti. Ayrıca Atalay Demirci hakkında ‘Anayasal düzeni ihlale teşebbüs’ suçundan ise beraat verilmesini istedi.  

Savcının mütalaasının tekrarının ardından savunmasını yapan Atalay Demirci “Asla FETÖ terör örgütüne üye olmadım aksine bu örgütün mağduru olarak cezaevinde yatmaktayım” dedi.

“Savcının mütalaasında kendisinin Enes Kanter ve Hakan Şükür ile yaptığım yazışmaları dayanak olarak gösterdi. Ben halka mal olmuş birisiyim. Sosyal medya üzerinden birçok kişi ile yazıştım. Enes Kanter ile örgüt vasıtası ile tanışmadım. Yazışmalarımda kendisine yanlış yolda olduğunu anlatmaya çalıştım. Onunla yaptığım yazışmada benim örgüt üyesi olduğumu çıkarmak niyet okumaktan öte değildir. Burada yargılanan ben değil de dışarında bir vatandaş olsaydı hakkında çoktan takipsizlik kararı verilirdi. Şu an ben şöhretimin bedelini ödüyorum, başka söyleyeceğim bir şey yoktur” diyerek sözlerini tamamladı.

Mahkeme heyeti verdiği kararında Atalay Demirci hakkında , FETÖ/PDY üyeliğinden 5 yıl hapis cezasına çarptırıldı.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here