Ana sayfa Ünlüler Ayşegül Aldinç kimdir?

Ayşegül Aldinç kimdir?

20
0

Ayşegül Aldinç İstanbul’da gazeteci Orhan Aldinç ile resim öğretmeni Süheyla Aldinç’in kızı olarak dünyaya gelirken annesinin görevi nedeniyle ortaokul öğrenimini 3 farklı okulda tamamladıktan sonra Marmara Üniversitesi Seramik Fakültesi’ni okuduktan sonra bir okuluda müzik öğretmenliği yaptı. Daha sonra da okuduğu üniversitedeki mesleğini yapmak için bir porselen fabrikasında altı yıl desinatör olarak çalıştı.

Bu dönemlerde amatör olarak müzikle ilgilenen Ayşegül Aldinç profesyonel müzik kariyerine Eurovision Şarkı Yarışması’nda Modern Folk Üçlüsü ile katıldığım ve Ali Kocatepe’nin bestesini seslendirdiğim “Dönme Dolap” isimli şarkıyla başladı.

Artık profesyonel olarak müzik hayatına atılan Aldinç Ankara’da bulunan Başkent Gazinosunda solist altı olarak sahne çalışması yaptıktan sonra tekrar İstanbul’a dönerek sahne çalışmalarına devam ederken Ve Ayşegül Aldinç adını verdiği ilk albümünü 1988 yılında çıkardı.

Albümlerinde Barış Manço’nun unutulmaz şarkılarından biri olan Kara Sevda ve Timur Selçuk ve Aysel Gürel imzalı Gözlerin Su Yeşili şarkıları ile tüm dikkatleri üzerine çeken Aldinç 1991 yılında da Benden Söylemesi adlı albümünü çıkardı.

Başarılı sanatçı müzik çalışmalarının yanı sıra birçok sinema filminde ve televizyon dizisinde oynarken ülkenin önde gelen oyuncuları ve yönetmenleri ile çalışmıştır. Müzik çalışmalarına ara ara devam eden başarılı sanatçı Sabah gazetesinde 7 yıl boyunca köşe yazarlığı yaptıktan sonra şimdi yazılarına Posta gazetesinde devam etmektedir.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here