Ana sayfa Magazin Azerbaycanlı hayranlarından özür diledi

Azerbaycanlı hayranlarından özür diledi

343
0

Dünyaca ünlü rap sanatçılarından biri olan Amerikalı sanatçı ve oyuncu Cardi B. Dağlık Karabağ bölgesinde yaşanan Ermenistan ve Azerbaycan arasında savaşta Ermenistan’a destek vermiş ve bu desteği Twitter hesabından attığı tweetlerle göstermişti. Ermenistan’a verdiği desteği geri çektiğini söyleyen Cardi B. Twitter hesabından yayınladığı bir özür mesajı ile geri çektiğini duyurdu.

Cardi B,  Twitter’da yaptığı paylaşımından “Takipçilerimden ve Azerbaycan halkından çok özür dilerim, araştırmamızı yapmadık” başlığı ile yayınladığı mesajında, “Ermenistan’a bağış kampanyası ile ilgili paylaşımımın ardından Azerbaycanlı takipçilerimden tepki aldığımda Ermenistan’ın savaştığı ülkenin Azerbaycan olduğunu fark ettim. O ana kadarl bilmiyordum “ dedi.

Paylaşımlarına devam eden sosyal medyada yaklaşık 15 milyon takipçisi olan Cardi B. “Yatırım danışmanım Ermeni kökenli birisi. Beni kalabalık bir ortamda arayarak Ermenistan’ın bir soykırıma uğradığını ve bu konuda benden bir paylaşım yaparak Ermenistan’a destek vermemi istedi. Bende olayı araştırmadan bir paylaşım yaptım. Ve bana gönderdiği broşürü sosyal medya üzerinden paylaştım. Bugüne kadar kendisine destek konusunda yapılan çağrılara daima cevap verdim. Ama ben bu paylaşımda Azerbaycan’ın olduğunu bilmiyordum. Azerbaycan’a yaptığım ziyarette adeta bir prenses gibi ağırlandım. O ziyaretimi asla unutamam ve unutmayacağım” dedi.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here