Ana sayfa Magazin Bahadır Tatlıöz üniversitelilerle buluştu

Bahadır Tatlıöz üniversitelilerle buluştu

741
0

“Kına” adını verdiği yedinci sosyal sorumluluk projesi ile Türk müziğinin birçok güçlü sesini aynı notalarda buluşturan Bahadır Tatlıöz, İstanbul Üniversitesi Fuat Sezgin Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilen “2. Çocuk İstismarı ve İhmaline Multidisipliner Yaklaşım Sempozyumu”nda İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi öğrencileri ve akademisyenlerle bir araya geldi.

Çocuk gelinler ve kadına şiddet konularına dikkat çektiği projesi olan “Kına” ile dikkatleri üzerine çeken Tatlıöz, Kız Çocuklarını Koruma Derneği ile nasıl yola çıktıklarını anlattı. Başarılı sanatçı konuşmasında proje ile ilgili bilgileri de aktardı. Dulgu dolu anlar yaşayan Tatlıöz, gözyaşlarını tutmakta zorlandı. Tatlıöz “Buraya Prof. Dr. Ayşe Kılıç Hanımefendi’nin özel daveti ile geldim. Öncelikle kendisine teşekkür etmek istiyorum. Ve bu salonu dolduran herkese… Hepinize minnettarım. Bu yola çıkarken yalnız olmadığımızı hissediyorduk. Şimdi görüyorum ki; evet yalnız değiliz ve bu yolda asla yalnız yürümeyeceğiz” ifadelerini kullanarak kongre merkezini dolduran herkese teşekkür etti.

İnsanlık ve hayat adına herkesin belli başlı toplumsal sorumluluklar taşıdığını ve fırsat buldukça bu tip sorunlar için elini taşın altına sokmaktan çekinmeyeceğini dile getiren Tatlıöz, projeye destek veren sanatçı dostlarına da minnet duyduğunu dile getirdi. Tatlıöz, “Bu milletin geleceği olan kızlarımıza sahip çıkmak hepimizin boynunun borcu. Her zaman yanlarındayım ve hiç bir zaman susmayacak sesleri olacağım” ifadelerini kullanarak, “Bu yoldaki en büyük destekçim eşim Yasemin Tatlıöz… İyi ki varsın… Sen olmasan başaramazdım” dedi.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here