Ana sayfa Magazin Başarılı dörtlüden farklı bir albüm

Başarılı dörtlüden farklı bir albüm

244
0

Birkan Nasuhoğlu, Nova Norda, Canozan ve Sedef Sebüktekin 2020’nin Eylül ayında Sapanca’da hep birlikte bir eve kapanarak yepyeni fikirler ışığında sekiz şarkı kaydettiler.

Pandemi yasakları yüzünden bu şarkılarını sahnede konser vererek tanıtma fırsatlarının olmayacağını düşünerek yaptıkları albüme “Evde” adını vererek dijital platformda hayranlarıyla buluşturdular.

Evde adlı albümleri hakkında Birkan Nasuhoğlu: “Arkadaşlarımızla Sapanca’da bir ev bulduk ve bu eve 21 gün boyunca kapanarak 8 şarkı hazırladık. Bunu yaparken kendimize çok inandık ve inancımızın boşa çıkmadığı ortaya çıktı. Albümde beni benden alan ve sözleirnin bir kısmı bana ait olan Bir Yol Buldum şarkısını harika bir ekiple kliplendirdik. Biz bu albümü kötü hislerden uzak, sevgimizle ve bütün iyi niyetimizle yapmaya çalıştık. Umarım dinleyen herkese de bir o kadar iyi gelir.” diyerek duygularını ifade etti.

Nova Norda: “Son bir yılda geçmek bilmeyen pandemi günleri Pandemi günleri boyunca geçirdiğim en güzel haftalardı diyebilirim!  Düşünebiliyor musunuz? Yol arkadaşlarım ile 7/24 beraberim. Ve bu beraberlik muhteşem bir albüme dönüştü. 21 günün sonunda gurur duyacağımız bir albümü bitirdik” dedi.

Canozan: “Pandemi sürecinde bir çok sanatçı ev şartlarında müzik üretmeye çalıştı. Bende arkadaşlarıma bu zor dönemi psikolojik olarak da atlatabilmek adına başka bir evde karantinaya girip beraber müzik üretme fikrini ekiple paylaştığımda herkes olumlu yaklaştı ve ortaya böyle güzel bir albüm çıktı” diyerek mutluluğunu paylaştı.

Sedef Sebüktekin: “Belki de ilk kez hayatım boyunca kolektif ve rahat bir albüm çalışması yaptım. Bu süreçte birbirimizle güzel diyaloglarımız oldu ve bu albümümüze yansıdı” sözlerini kullandı.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here