Ana sayfa Kültür-Sanat Be In kısa filmler seçkisi Engelsiz Filmler Festivali’nde

Be In kısa filmler seçkisi Engelsiz Filmler Festivali’nde

643
0

Be In! Engelsiz Filmler Festivali’nin kurucuları arasında yer alarak kısa sürede Erişebilir Festivaller Ağı tarafından hazırlanan filmler bu yıl 7.’ncisi düzenlecek olan Engelsiz Filmler Festivali’nde seyircilerle buluşmaya hazırlanıyor.

Sinemaya olan ilginin daha da artması için Avrupa’da faaliyet gösteren 6 film festivali tarafından kurulan Be In Erişilebilir Festivaller Ağı ilk olarak 6 kısa filmden oluşan bir film seçkisi hazırladı.

Bu filmler Ray Jacobs’ın “Dinlenmek İçin Güvenli Bir Yer” orijinal adı ile A Safe Place,  Mert Tugen’in “Kanatları Olmayan Kuş” The Bird Has No Wings orijinal adı altında,  Joel Simon’un “Makropolis Macropolis” adlı filmi, ,Benjamin Barthélémy’nin “Aydaki Fil” orijinal adı ile ve diğer filmler de dahil olmak üzere 6 filmden oluşan film seçkisi Ankara, Eskişehir ve İstanbul’da bulunan sinemaseverler tarafından ücretsiz olarak izleyebilecekler.  

İstanbul Boğaziçi Üniversitesi sinema salonunda 7-9 Ekim tarihleri arasında, 11-13 Ekim tarihleri arasında Eskişehir Yunus Emre Kültür Merkezi ve Ankara’da 16-20 Ekim tarihleri arasında Çankaya Çağdaş Sanatlar merkezinde bu filmler gösterime sunulacak.

Festival kapsamında bu festivale dahil olan festivaller Polonya’nın Koszalin şehrinde, Almanya’nın Hamburg kentinde, Belçika’nın Brüksel kentinde, İspanya’nın Barcelona şehri İngiltere’nin Brighton kentlerinde düzenleniyor.

Sabancı Vakfı, ABD Büyükelçiliği ve Eskişehir Belediyesi’nin katkıları ile düzenlenen Engelsiz Filmler Festivali’nde tüm sinema filmleri gösterimleri ve etkinlikler tamamen sinemaseverlere ücretsiz olarak sunulacaktır.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here