Ana sayfa Magazin Berdan Mardini’yi dolandıran eski futbolcu çıktı

Berdan Mardini’yi dolandıran eski futbolcu çıktı

254
0

Berdan Mardini’yi geçtiğimiz yıl 11 Şubat günü telefonla arayan bir kişi, ihtiyaç sahibi bir aile için yardım kampanyası düzenlediklerini söyledi. Telefonda ünlü sanatçı ile görüşen kişi bu yardım kampanyasında birçok ünlü ismin de katıldığını ifade ederek Berdan Mardini’den para talep etti. Berdan Mardini yardım konusunda kendisine yapılan teklifi kabul ederek kendisini arayan kişiden banka bilgilerini aldıktan sonra telefon görüşmesini tamamladı.

Telefon görüşmesi sonrasında yardım talep eden kişi ile Whatsapp üzerinden yapılan mesajlaşma sırasında durumdan şüphelenen Mardini, dolandırılmak üzere olduğunu anlayarak savcılığa başvurdu.

Berdan Mardini’nin talebi üzerine Cumhuriyet Savcısı Mardini’yi arayan kişinin Şanlıurfa’daki Karaköprü Belediyespor’da forma giyen Tolgahan Nurhak olduğunu tespit etti. Cumhuriyet Savcılığı tarafından yapılan araştırmalar neticesinde Mardini’ye verilen İBAN numarasının da futbolcuya ait çıktı. Futbolcu, telefon hattını değiştirdiğini söyleyip suçlamayı reddetti.

Cumhuriyet Savcılığı Tolgahan Nurhak adlı dolandırıcı hakkında banka veya kredi kurumlarının araç olarak kullanılması suretiyle dolandırıcılık suçlamasıyla iddianame düzenledi. Futbolcunun 10 yıla kadar hapsi talep edildi.

Basında Berdan Mardini’yi dolandıran şüphelinin Karaköpri Belediyesopr futbolcusu olarak anılması üzerine Karaköprü Belediyespor konu hakkında bir açıklama yaptı.

Kulüpten konuya ilişkin yapılan açıklamada, kadrolarında dolandırıcılık olayına ismi karışan Tolgahan Nurhak’ın bulunmadığı belirtilerek şöyle denildi:

“Bugün çeşitli medya kuruluşlarında yer alan bir habere göre kulübümüzde oynayan bir futbolcunun bir dolandırıcılık olayına karıştığı iddia edilmiştir. İsmi geçen şahsın, 2020-2021 sezonunda kulübümüzle hiçbir bağı olmayıp mevcut kadromuzda da yer almamaktadır. Konu ile ilgili kamuoyunu bilgilendirme adına bu açıklamanın yapılması gereği görülmüştür”.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here