Ana sayfa Magazin Berkay’ın başı dertte

Berkay’ın başı dertte

210
0

Ünlü şarkıcı Berkay Şahin’in sosyal medyadan takipçisine attığı mesaj nedeniyle başı derde girdi. Berkay Şahin kendi paylaşımına yorum yapan takipçisi Burak Ş’ye “Öyle sallamak kolay klavye başından. Olur da denk gelirsek … seni nasıl oturttuğumu görürsün” şeklinde yorumuna cevap vermesi üzerine takipçisinin şikayetçi olması üzerine ünlü şarkıcı Berkay’ın “Hakaret” ve “Tehdit” suçundan 4 yıl 4 aya kadar hapsi istendi.

Ünlü şarkıcı Berkay Şahin Instagram üzerinden bir fotoğraf paylaşırken bu paylaşımına yorum yapan takipçisi Burak Ş’nin yazdıklarına sinirlendi, kendisine direkt mesaj atarak hakaret ve tehdit yağdırmıştı. Burak S. ünlü sanatçının kendisine attığı tehdit ve hakaret dolu mesajı sonrasında soluğu savcılıkta almıştı.

Burak S.’nin şikayeti üzerine Cumhuriyet Savcılığı tarafından soruşturma başlatılan ünlü şarkıcı Berkay avukatı Ayşegül Mermer’le birlikte ifade verdi. “Kendisini tanımam. Ailemle olan fotoğrafımın altına hakaret içeren yorum yapınca kızgınlıkla yazdım. Ben de şikayetçi olacağım” dedi ve suç işlemek istemediğini söyledi.

Soruşturmayı yürüten Cumhuriyet Savcısı şarkıcının sosyal medya hesabından takipçisine kullandığı ifadelerle “hakaret” ve “tehdit” suçunu işlediğini belirtti. Tarafların uzlaşmadığı açıklandı. Berkay hakkında 4 yıl 4 aya kadar hapis cezası istemiyle dava açtı. Ünlü şarkıcının yargılanmasına önümüzdeki günlerde Anadolu 63. Asliye Ceza Mahkemesi’nde başlanacak.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here