Ana sayfa Magazin Bıçaklanan Japon turiste geçmiş olsun ziyaretine gitti

Bıçaklanan Japon turiste geçmiş olsun ziyaretine gitti

533
0

12 yıl önce ülkesi Japonya’dan bisikletle dünya turuna çıkan ve farklı ülkeleri gezen 45 yaşındaki Shogan Kameda,’nn son durağı Türkiye ve Elazığ olurken Kameda 11 Eylül günü Elazığ’ın Sivrice ilçesinde kamp yaparken  D.B. tarafından bacağından bıçaklandı.

Olayı gören vatandaşların ihbarı üzerine olay yerine jandarma ve sağlık ekipleri sevk edildi. İlk müdahalesi yapılan olay yerinde yapılan Kameda, Elazığ Fethi Sekin Şehir Hastanesi’ne kaldırılırken yapılan tedavisinin ardından taburcu olurken bacağından bıçaklayan D.B. adlı şahıs ise tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Bacağından bıçaklanan Kamada’ya sahip çıkan Elazığlı Kamuran Aşar 3 yıl önce tanıştıkları Kameda’yı taburcu olmasının ardından evinde ailesiyle birlikte ağırladı. Olayı duyan Elazığlı sanatçı Bülent Serttaş İstanbul’dan gelerek,  kaldığı evde Kameda’yı ziyaret etti.

Kamada’nın kaldığı eve elinde Japonca ‘Geçmiş Olsun Kardeşim’ yazılı çiçekle giden Serttaş ilk önce Kamada’dan  Türkiye ve Elazığ adına özür dilerken “Elazığ ve Elazığlı bu değil. Şuna inanıyorum ki, Elazığlıya adres sorduğun zaman tarif etmez, kapıyı kilitleyip adrese kadar götürür. O kadar büyük dostlarım var ki hepsi Elazığ’ı anlata anlata bitiremiyor ama kardeşimize yapılan gerçekten beni çok üzdü.” dedi

 Kamada ise burada herkesin gelerek kendisini evinde ağırlamak istemesinden dolayı çok mutlu olduğunu ifade ederek bölge halkının kendisine çok iyi baktıklarını ve yardımcı olduklarını söyleyerek bugün arkadaşım bana pansuman yaptı. Çok rahat, yavaş yavaş, dikkatli yaptı. Japon Konsolosluğu bana yardım etti. Benim babamı telefonla aradı ve konuştum.” dedi.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here