Ana sayfa Gündem Bir aileyi katletti

Bir aileyi katletti

284
0

Şubat ayında Eskişehir’de meydana gelen olayda geçimini cep telefonu satışı ve tamiri yaparak sağlayan İlkay Tokkal, eşi Emel Tokkal ile oğulları Ali Doruk, evlerinde bıçaklanarak öldürüldü. İşlenen cinayet sonrasında Eskişehir Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şubesi’nce kurulan özel ekip, cinayetin yaşandığı bölgedeki tüm güvenlik ve mobese kamera kayıtlarını inceleyerek katil zanlısı olarak cinayet sonrası ve cenazede kendisini yere atarak gözyaşı döken İlkay Tokkal’ın eski ortağı, evli ve 2 çocuk babası Mehmet Şerif Boğa’yı gözaltına aldı.

Gözaltına alınan Mehmet Şerif Boğa’nın evinda arama yapan ekipler evin bodrumunda kanlı kıyafetler, kanlı çorap ve ayakkabı buldular. Yapılan kriminal testler sonucunda kıyafetlerde bulunan kanların hayatlarını kaybeden Tokkal ailesi fertlerine ait olduğu belirlendi.

İncelenen görüntülerde Tokkal ailesinin evine bir taksi ile gelen Mehmet Şerif Boğa’nın kendisine inşaat işçisi görüntüsü vermek için yırtık ayakkabı, inşaat eldiveni, bere, maske ve kapüşonlu mont giydiği, belinde mezura taşıdığı tespit edildi. Tokkal ailesinin evinde 73 dakika kaldıktan sonra evden çıkarak çıktığı belirlenirken yapılan otopsi sonuçlarında Mehmet Şerif Boğa’nın İlkay’ı 27, Emel’i 18, Ali Doruk’u ise 4 yerinden bıçaklayıp öldürdüğü belirlendi. Mehmet Şerif Boğa, işlemlerinin ardından sevk edildiği adliyede çıkarıldığı mahkemece tutuklanırken, 1’nci Ağır Ceza Mahkemesi’nce ‘canavarca hisle, eziyet çektirerek kasten öldürme’ suçundan 3 kez ağırlaştırılmış müebbet hapis istemiyle dava açıldı.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here