Ana sayfa Magazin Bizimkiler dizisinin Cemil’in tedavisine başlandı

Bizimkiler dizisinin Cemil’in tedavisine başlandı

538
0

Türk televizyon tarihinde 1989-2002 yılları arasında yayınlanarak en uzun soluklu dizilerinden biri olan “Bizimkiler” adlı dizinin Cemil karakterini canlandıran Uğurtan Sayıner, yaşamını sürdürdüğü İzmir’de yaşlılığa bağlı sebeplerden dolayı hastaneye kaldırıldı. Ünlü sanatçı Berna Laçin Sayıner’in son halini görünce hemen İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’e seslenerek yardım istedi.

Berna Laçin’in yaptığı çağrı sonrasında Uğurtan Saygıner ambulansla , İzmir Büyükşehir Belediyesi Eşrefpaşa Hastanesi’ne götürülerek burada hemen tedavisine başlanırken 76 yaşındaki usta oyuncu Uğurtan Sayıner’in, ileri yaşla beraber, yeme bozukluğu ve sıvı elektronik dengesizliği sebebiyle kilo kaybı yaşadığı ve bilincinin açık olduğu bildirildi. Hemen tedavisine başlanan usta oyuncunun enfeksiyon kapıp kapmadığı araştırılan usta oyuncuya destek tedavisi uygulanacağı öğrenildi.

Berna Laçin usta oyuncunun sağlık durumunun ağır olduğunu öğrendiğinde Twitter hesabından paylaşım yaparak oyuncunun hastaneye yatırılması için yardım istemişti. Berna Laçin usta oyuncu için Twitter’dan İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’e seslenen Laçin, “İlginizi ve yardımınızı rica ediyoruz” demişti

İzmir Büyükşehir Belediyesi Eşrefpaşa Hastanesi’ne götürülerek tedavisine başlanan usta oyuncuyu bugün Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy’un talimatlarıyla, İzmir İl Kültür ve Turizm Müdürü Murat Karaçanta ziyaret ederek hastalığı hakkında bilgiler aldığı öğrenildi.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here