Ana sayfa Kültür-Sanat Bol ödüllü Süper İyi Günler Trump’ta

Bol ödüllü Süper İyi Günler Trump’ta

583
0

Tiyatrokare’nin Mark Haddon’un çok satan romanından uyarladığı “Süper İyi Günler” oyunu, 23 Kasım saat 20.30’da Trump Kültür ve Gösteri Merkezi’nde tiyatroseverlerle buluşmaya hazırlanıyor.

“Süper İyi Günler”, 16 yaşında olan Asperger sendromlu Christopher Boone’nin, insanı düşündüren, renkli ve eğlenceli öyküsünü konu ediniyor.

Dijital teknolojiyi sahne ile buluşturan oyun, 80 metrekare dijital ekranlardan oluşan özel bir dekorda, üç boyutlu animasyonlarla birlikte Chirstopher Boone karakterinin geniş hayal dünyasına ve renkli karakterine farklı bir penceren görmeye imkan sağlıyor.

Üstün teknolojinin ilk kez kullanıldığı oyunun sahne arkasında da oyuncu sayısından daha kalabalık olan bir ekip çalışıyor. Provası üç ay süren, görsel tasarımı ise 12 ayı geçen bir zamana yayılan oyunun sahne kurulumu ise 30 saate yakın sürüyor.

7507’ye kadar tüm asal sayıları ve dünyanın başkentlerini ezbere bilen matematik dehası Christopher Boone’yi yetenekli oyuncu Emir Özden oynuyor.

“Süper İyi Günler” oyununda, yıllar sonra tiyatro sahnesine dönen Ayça Erturan, dokuz yıldır Leyla’nın Evi’nde bir rekora imza atan usta oyuncu Celile Toyon, televizyon dizilerinin sevilen oyuncusu Didem İnselel, Korel Cezayirli, İbrahim Can Sayan, Şebnem Şeviktürk, Onur Kırat, Uğur Can Arıkan, Cem Arslan, Sevcan Aydın, Beste Koçak rol alıyor.

Albert Einstein, Bill Gates, Lionel Messi, Tim Burton, Wolfgang Amadeus Mozart, Van Gogh gibi ünlülerde bulunduğu tahmin edilen Asperger Sendromu, Türkiye’de çok az biliniyor. Bu oyun aynı zamanda Asperger Sendromuna dikkati çekerek, onların renkli hayal dünyasına farklı açıdan bakmayı sağlıyor ve eğlendirirken düşündürüyor.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here