Ana sayfa Kültür-Sanat Bu hafta 5 film vizyonda

Bu hafta 5 film vizyonda

607
0

Sinema salonlarında bu hafta 2’si yerli olmak üzere 5 film vizyona giriyor.

Filmlerden birisi, yönetmenliğini Deadpool’un yaptığı, Tim Miller’ın; bilim kurgu, macera ve aksiyon türündeki yeni filmi “Terminatör: Kara Kader” gösterime girecek.

Yapımcılığını, Terminatör serisinin yaratıcısı olan James Cameron’ın üstlendiği film; gelecekten gelen Terminatörlere karşı mücadele eden Sarah Connor ile insan-cyborg hibridi Grace’in, T-1000’in güncellenmiş hali bir Terminatörün peşinde olduğu genç bir kızı korumaya çalışmalarını anlatıyor.

Vizyona giren bir diğer film ise Güney Koreli sinemacı Bong Joon-ho’nun Altın Palmiye ödülü alan filmi “Parazit.”

Tony Moran, Ari Lehman, Martin Klebba, Elinor Price, Julie Anne Prescott, Angeline Mirenda, Amanda Kott’un oynadığı “Palyaço” filminin yönetmenliğini ise Joseph Kelly üstleniyor.

Film korku türünde. Film, hayalet avcılarının, bir zamanlar orada yaşamış olan palyaçoların ruhlarının işgal ettiği motelin sırlarını çözmeye çalışmalarını konu ediyor.

Senaryosunu ve yönetmenliği Biray Dalkıran’ın yaptığı “Araf 3: Cinler Kitabı” filmi, kardeşini kurtarabilmek amacıyla tehlikeli cinler aleminden derman arayan kız ile arkadaşlarının başına gelen olayları anlatıyor.

Filmde Mehmet Baştürk, Çağla Erdimen, Emre Özmen, Sevgi Akoğlu ve Ufuk Başar Can gibi isimler rol alıyor.

Ahmet Ümit tarafından senaryolaştırılan “Merhaba Güzel Vatanım” ise Nazım Hikmet ile Ahmet Ümit’in yaşamındaki benzerlikleri konu ediniyor.

Filmin yönetmeni Cengiz Özkarabekir. Filmin başrollerinde Yetkin Dikinciler, Serkan Altıntaş, Berna Laçin, Pelin Batu, Umut Başkırma, Levent Üzümcü, İskender Bağcılar ve Alper Türedi yer alıyor.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here