Ana sayfa Magazin Bülent Ersoy “Asgari ücretlilere üzülüyorum” dedi

Bülent Ersoy “Asgari ücretlilere üzülüyorum” dedi

533
0

Bülent Ersoy Bodrum’da satın aldığı iki villa için geçtiğimiz günlerde 100 bin liralık aksesuar alan ve bu alışverişiyle çok konuşulurken , dün de Nişantaşı’ndaki bir kürk dükkanında objektiflere yansıdı. Mağaza dışında kendisini görüntülemek için bekleyen muhabirleri mağaza sahiplerine “Onlar benim çocuklarım, alışverişim bitene kadar içeri alın” diyerek muhabirleri alışveriş yaptığı mağazaya davet etti.

Bülent Ersoy kürk satın almak için girdiği mağazadan her biri 40 bin lira değerinde iki adet kürk satın alan ünlü sanatçı, “Yine hayvanseverleri kızdıracaksınız” diyen muhabirlere “Ben alıştım artık” diye karşılık verdi.

Sahip olduğu tüm kürkleri Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği’ne bağışlayacağını açıklayan Ersoy, “Bugüne kadar satın aldığım kürklerimin hepsini Türkan Saylan’ın derneğine vereceğim. Onlar bir gece düzenleyecekler ve bende o gece orada bulunarak açık arttırmayla satılacak kürklerim sayesinde epeyce yüklü bir bağış miktarı toplanır” dedi

Bülent Ersoy’u takip eden bir muhabir “Birçok sanatçı nu pandemi döneminde sahne alamadıkları için sıkıntıda olduklarını ve paralarının bittiklerini söylüyorlar. Bir sanatçı 3 ay sahne alamazsa parası biter mi?  Siz bu konuda ne düşünüyorsunuz?” sorusuna şu yanıtı verdi:

Muhabirin sorusu üzerine Bülent Ersoy “Atalarımız boşuna “Hazıra dağ dayanmaz’ dememişlerdir. Bu sanatçının kazandığını neye yatırdığına bağlıdır. Dayanma gücü zor. Bu sadece sanatçılar için değil herkes için geçerli. Ben asıl asgari ücretlilere üzülüyorum  Bir dengesizlik oluyor tabii ki. Belirli bir kazancı olan insan asgari ücretle çalışan insanla bir olmayabilir ama bu kadar uçurum… Tabi bunu ancak çeken bilir.”

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here