Ana sayfa Ünlüler Burcu Biricik Kimdir?

Burcu Biricik Kimdir?

485
0

Burcu Biricik Antalya’nın Elmalı ilçesinde Biricik ailesinin ikinci çocukları olarak 4 Mayıs 1989 yılında doğmuştur. Anne ve babasının ayrılması sonucu küçük yaşlarından itibaren dedesi ile yaşamak zorunda kalmasının ardından annesinin ikinci evliliğini yapmasının ardından Burcu Biricik babası ile hiçbir şekilde görüşmemeyi tercih etmiştir.

Bir mağazada daha küçük yaşlarda satış danışmanlığı yaparak iş hayatına atılan Burcu Biricik daha sonrasında ajansta asistanlık yapmış ve bir cafede çalışmıştır.

Oyunculuk aşkı henüz lise yıllarında iken içinde olan Biricik lise hayatında okulun tiyatro topluluğuna katılarak çocukluk hayallerinin ilk adımını gerçekleştirmiştir. Daha 17 yaşında iken Antalya Miss Mediterranean Güzellik Yarışması’na katılmıştır ve Akdeniz Kraliçesi seçilmiştir. Liseyi bitirdikten sonra İzmir Ege Üniversitesi Arkeoloji Bölümünü kazanmış ama oyunculuk hayalini gerçekleştirmek için eğitimini oyunculuk son sınıfta bırakırken dahi üniversite eğitimi boyunca Bornova Belediyesi Şehir Tiyatrosu’nda oyunculuk eğitimi almıştır.

Profesyonel oyunculuk kariyerine 2007 yılında Show Tv ekranlarında yayımlanan ve Tolgahan Sayışman ile başrolü üstlendiği “Maçolar” filmi ile başlayan Burcu Biricik daha sonra “Muhteşem Yüzyıl”, “Beni Böyle Sev”, “Şeref Meselesi” ve “Kuzgun” gibi dizilerde yer almıştır. Oyunculuktaki başarısının ardından reklamların da aranılan isimleri arasına giren Burcu Biricik kadın giyim markası olan Penti’nin reklam yüzü olmuştur.

Burcu Biricik, 2015 yılında reklam yönetim danışmanlığı sektöründe faaliyet gösteren Kokarca Medya’nın kurucusu ve sahibi Emre Yetkin ile nişanlanmış, 30 Temmuz 2016 yılında ise evlenmiştir.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here