Ana sayfa Magazin Camdaki Kız’daki bekaret sahnesi yıllar önceki tartışmayı alevlendirdi

Camdaki Kız’daki bekaret sahnesi yıllar önceki tartışmayı alevlendirdi

172
0

Kanal D ekranlarında ilk iki bölümü büyük bir ilgiyle izlenen başrollerini Burcu Biricik ve  Feyyaz Şerifoğlu’nun oynadığı, Gülseren Budayıcıoğlu’nun kitabından uyarlanan Camdaki Kız dizisinin üçüncü bölümü büyük ilgiyle izlenirken tartışmaları da ardından getirdi. Dizinin üçüncü bölümünde Burcu Biricik’in annesi tarafından zorlandığı Hymen muayenesi olarak bilinen bekaret kontrolü sahnesinin ekrana gelmesinin ardından sosyal medya platformu Twitter’da kısa bir sürede Hazal Kaya Trend Topic oldu.

Dizide Nalan karakterine hayat veren Burcu Biricik’in annesi Feride tarafından zorla jinekoloğa götürüldüğü ve aynı durumu kızına çocukluğunda yaşattığı görüldü.

Adını Feriha Koydum adlı dizide henüz 20 yaşında ve şöhretin basamaklarını çıkmak üzere iken Hazal Kaya dizide yer alması planlanan bekaret testi sahnesini oynamayı reddetmişti. Başarılı oyuncu “Bu benim için çok ağır bir tecrübe olmuştu. Dizide canlandırdığım Feriha karakterine bekaret testi yapılıyordu. O sahnenin atılmasının ardından o kadar çok eleştiri almıştım ki sağlığım bozuldu. Şeker hastalığım o dönem çıktı” ifadelerini kullanmıştı.

Camdaki Kız dizisindeki bu sahnenin ardından binlerce sosyal medya kullanıcısı Burcu Biricik için “Keşke Hazal Kaya’nın yaptığını sen de yapsaydın” gibi yorumlar yaptı.

Sosyal medya kullanıcıların bir çoğu Hazal Kaya’nın sergilediği duruşu da Burcu Biricik’ten beklediklerini ifade etmişlerdi.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here