Ana sayfa Magazin Can Baydar’dan yeni remix

Can Baydar’dan yeni remix

716
0

Alternatif rock grupları arasında Türkiye’nin en çok sevilen gruplarından olan Gece’nin solisti Yarım, Bana Bir Şarkı Söyle ve Ben Öldüm gibi bir çok popüler şakının söz yazarı olan Can Baydar şimdi de “Ömür Dedikleri” adlı şarkısının remix versiyonu ile müzikseverlerin karşısına çıkmanın heyecanını yaşıyor.

Mayıs ayında ilk solo kariyerinin projesi olan söz ve müziği Can Baydar’a ait olan düzenlemesini Harun Tekin ve Efe Demiral’ın yaptığı davulda Cem Aksel’in eşlik ettiği ve vokalde sosyal medyada nişanlandıkları yazılan ünlü sanatçı Fatma Turgut’un yaptığı kayıtlarının da Babajim stüdyolarında yapılan “Ömür Dediklerim” ‘in remix versiyonu müzikseverlerle buluştu. Baydar’a vokalde Fatma Turgut davulda ise Cem Aksel eşlik etti.

Alternatif müziğe farklı bir yaklaşımın öncülerinden olan Can Baydar “Ömür Dediklerim” adlı şarkının remix versiyonunu Serkan Çeliköz’le birlikte tamamladı.

Geçtiğimiz yıllarda bir çok ünlü ve değerli Koray Candemir ve Sıla gibi isimlere farklı tarzlarda olmalarına rağmen bir çok beste veren ünlü sanatçı Can Baydar müzisyen kimliğinin altını bir kez daha çizerek Hesapta Aşk ve Fakat Müzeyyen Bu Derin Bir Tutku gibi sinema filmlerinin ve bir çok reklam filminin müziklerine yaparak hayat verdi.

Türkiye’de bir çok önemli festivallerde ve bir çok üniversitenin konserlerinde hayranları ve müzikseverlerle bir araya gelen Can Baydar “Başıma Gelenler” şarkısı ile Nilüfer’in 13 düet albümünde Nilüfer ile birlikte yaptığı düet ile uzun süre konuşulmuştu.

Can Baydar’ın ”Ömür Dedikleri” şarkısının remix versiyonu Avrupa Müzik etiketiyle tüm müzik platformlarında yayında.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here