Ana sayfa Magazin Cennetime Geldim’e yoğun ilgi

Cennetime Geldim’e yoğun ilgi

656
0

İsmini müzik terimi olan Grupetto, 2018 yılında Pop müziğin yeni yıldızlarından Han Çelikhan’ın katkıları Süheyla Yengi önderliğinde kuruldu. Türk pop müziğinin unutulmaz isimlerinden Aşkın Nur Yengi’nin müzik eğitmeni olan ablası Süheyla Yengi’nin öğrencilerinin solist olduğu Grupetto’nun ilk çalışması, daha önce yayınladığında büyük bir beğeni alan  ‘Tek Eş’ ve ‘Sonsuza Kadar’ şarkıları ile tanınan, söz ve müziği Han Çelikcan’a ait olan ‘Cennetime Geldim’ şarkısı oldu.

27 Ağustos Salı günü Garaj Müzik etiketiyle yayınlanan şarkının düzenlemesini Sonay Yağız, miks ve mastering’ini Özgür Yurtoğlu yaptı.

Ünlü yönetmen Selçuk Demirci tarafından yaklaşık 10 saatte çekilen, grubun sahne performans görüntülerinden oluşan video klipte Aşkın Nur Yengi’nin ablası Süheyla Yengi’de rol aldı. Duygusal  şarkılardan hoşlanan herkese hitap eden ‘Cennetime Geldim’ şarkısı herkese büyük bir duygu yoğunluğu yaşatıyor.

Sezen Aksu Stüdyo Lonca’da canlı olarak  kaydedilen ’Cennetime Geldim’ adlı şarkı güncel müzik akımlarının dışında akustik yapısı ile büyük dikkat çekiyor. Grup performansının en üst düzeyde olduğu ve bu enerjisini ortaya çıkaran şarkı aynı zamanda akılda kalıcı melodisi ve  sözleri ile 2019’un en güçlü  duygusal “slow” şarkılarından biri olmaya şimdiden aday oldu.

Grupetto 4 solist, 6 müzisyenden oluşurken gruğ kurulması bir öğretmen öğrenci arasında sohbet esnasında fikir çarpışmaları yaşanmasından sonra ortaya çıktı.

Grupetto’dan “Cennetime Geldim” adlı çalışması tüm dijital platformlarda yayınlanmaktadır.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here