Ana sayfa Ünlüler Ceyda Düvenci kimdir?

Ceyda Düvenci kimdir?

21
0

Ceyda Düvenci Bursa’da 16 Nisan 1977 tarihinde ailenin tek çocuğu olarak dünyaya gelmiştir. İsmail ve Zümrüt Düvenci’nin tek çocuğudur. Düvenci Kadıköy Anadolu Lisesini bitirdikten sonra Marmara Üniversitesi İktisat Fakültesi’ni kazanmış ve başarıyla mezun olmuştur .

Oyunculuk hayatına Kandemir Konduk’un 1995 yılında yaptığı  Palavra Aşklar adlı TV dizisiyle başladı. İki yıl sonra Star TV tarafından düzenlenen güzellik yarışmasında üçüncü seçilen Ceyda Düvenci bunun meyvesini hemen görür ve Şebnem Dönmez’in sunduğu ‘Sabah Şekerliği’nin sunuculuğunu devralır.

Kaan Girgin ile 2000 yılında evlenen Ceyda Düvenci kısa bir dönem oyunculuğa ara verirken 2002 yılında boşandıktan sonra birçok oyunculuk kursu ile birlikte İtalyanca eğitimi alır. Kendisine gelen teklifleri ince eleyip sık dokuyan Ceyda Düvenci önce  “Zalim” dizisinde Mahsun Kırmızıgül’le başrolü paylaşır. Ardından Hale Soygazi ve Özlem Tekin’le birlikte oynadığı Sil Baştan ile iyi kadrolu, eli yüzü düzgün ama kısa ömürlü “Kasırga İnsanları” ve “Maki” gelir. Kanal D’de yayınlanmış olan Binbir Gece dizisinde “Bennu” karakterini canlandırmıştır.

Ceyda Düvenci, oyunculuktaki başarısını , 3. Türden Yakın İlişkiler adlı oyundaki rolü ile Selim Naşit Ödüllerine komedi dalında en iyi kadın adayı gösterilerek perçinlemiştir

17 Ağustos 2008 yılında iş adamı Engin Akgün ile dünya evine girer ve bu evlilikten Melisa Nur adında bir kızı dünyaya gelirken Engin Akgün’den de 4 Şubat 2013 tarihinde boşanır.

Ceyda Düvenci Aşk Kanunu adlı dizi setinde tanıştığı Bülent Çakrak ile 3 Ağustos 2017 tarihinde birçok ünlü isminde katıldığı bir törenle Kaz Dağları’nda tekrar dünya evine girmiştir.

Ünlü oyuncu sinema ve televizyon oyunculuğundan sonra da bir markanın reklam yüzü olarak reklamlarda yer almaya devam etmektedir.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here