Ana sayfa Magazin Ceyda Düvenci’den anlamlı kampanya

Ceyda Düvenci’den anlamlı kampanya

523
0

Novartis, Benim Yolculuğum adını verdiği projesi kapsamında kronik hastalıkların bireyler üzerinde yarattığı psikolojik boyuta dikkat çekmek ve toplumda farkındalık yaratmak için start verdi. Benim yolculuğum projesinin basın tanıtımı 6 Kasım günü İstanbul’da gerçekleşti.

Türkiye’nin başarılı oyuncularından ve sunucularından biri olan Ceyda Düvenci aynı zamanda sağlık alanında yaptığı çalışmalarla dikkat çekmeye devam ediyordu. Ceyda Düvenci’nin moderatörlüğünde  düzenlenen etkinlikte kendi yolculuğu ile ilgili şunları paylaştı; Hepinizin de bildiği gibi kızım Melisa serebral palsi hastası. Doğumun hemen sonrasında yaşadığı beyin deformasyonu sebebiyle, vücudundaki bir çok  yeteneğini maalesef kaybetti. Böyle bir şeyin Melisa’nın başına gelmesi onun adına bu yolculuk çok zor. Bu proje kapsamında herkesin dikkatini çekmek istediğimiz nokta özel ihtiyaç sahibi çocukların ailelerinin durumu. Özel ihtiyaç sahibi çocuğu olan anne ve babalar kendilerini her zaman ikinci plana atarak sadece çocukları için yaşamaktadır. Böyle bir şey bu aileler için çok zordur ve bu süreçte psikolojik destek almak çok önemli. Böyle aileler çoğu zaman kendilerini yetersiz hissedebiliyor, güçlerinin tükendiğini hissediyorlar ve yorulduklarını düşünmeye başlıyorlar. Hayatın tüm zorlukları karşısında psikolojik destek almak  onlara bu yolculuklarında yardımcı oluyor. İşte bu yüzden bu farkındalık projesinde hem kendim için hem diğer aileler için buradayım ve bu projeye sonuna kadar destek veriyorum” dedi.

Basın toplantısı sonrasında Ceyda Düvenci, fuaye alanında yer alan Benim Yolculuğum deneyimleme alanında kronik hastalığı olan bireylerin hastalığı kabulleniş süreçlerini deneyimledi.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here