Ana sayfa Gündem Cinayeti işlemek için doğum gününü bekledi

Cinayeti işlemek için doğum gününü bekledi

611
0

Muhammed Gürsoy tarafından Aydın Cumhuriyet Mahallesi Nevzat Biçer Parkı’nda Ekim Türkmen ve Merve Kotan’ı öldürmesine Aydın Cumhuriyet Başsavcılığınca hazırlanan iddianame tamamlandı. Aydın 1. Ağır Ceza Mahkemesi yaptığı incelemeler sonrasında iddianameyi kabul etti

Muhammed Gürsoy’a cinayette kullandığı pompalı tüfeği temin ettiği ileri sürülen tutuksuz sanık E.Ö. ile beraber verdikleri ifadeleri sonrasında hazırlanan iddianamede Muhammed Gürsoy hakkında “tasarlayarak kasten öldürme” suçundan iki kez ağırlaştırılmış müebbet istenirken  E.Ö’nün ise “kasten öldürmeye yardım” suçundan 15 yıldan 20 yıla kadar hapisle cezalandırılması talep edildi.

İddianamede Muhammed Gürsoy’un “Merve Kotan ile aramızda bir gönül ilişkisi vardı. Doğum gününü kutlamak için dışarı çıktık. Parkta alkol alırken tuvalet ihtiyacımı gidermek için yanlarından ayrıldım. Geri döndüğümde Merve ve Ekim’i uygunsuz bir vaziyette görünce, daha önce av merakımdan dolayı internetten aldığım pompalı tüfeğimi alarak alkolün etkisiyle hedef gözetmeden ateş ettim” ifadeleri yer alırken cinayette kullanılan tüfeğin internet üzerinden alınmadığı, cinayetten iki gün önce E.Ö.’den satın aldığı kaydedildi.

İddianamede E.Ö.’nün verdiği ifadesinde “ Muhammed Gürsoy ile 20 günlük bir arkadaşlıkları olduğu, av meselesi konuşurlarken kendime ait pompalı tüfeğimi satabileceğimi söyledim. Benden 11 Ağustos günü silahımı satın almak istedi. O gün işlerim olduğu için buluşamadık ve 12 Ağustos günü buluşup pompalı tüfeğimi ona sattım” dediği öğrenildi.

Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından hazırlanan iddianamede “ Cinayet şüphelisinin cinayet anında söylediği kadar alkollü olmadığı, cinayeti daha önce tasarladığı için aracında pompalı tüfeği bulundurduğu, cinayeti Merve Kotan’ın doğum gününde arkadaşı Emre Türkmen ile bir arada iken ikisini de öldürmek için planladığı ve öldürdüğü her iki kişinin kaçmalarına fırsat vermemek için yakın mesafeden ateş açtığı” iddia edildi.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here