Ana sayfa Kültür-Sanat Çocuklar klasik müziği sevmeye başladılar

Çocuklar klasik müziği sevmeye başladılar

523
0

Çocuklara klasik müziği sevdirmeyi hedefleyen Tekfen Filarmoni orkestrası küçük çocuklarla bir araya geleceği konserler için adını  “Tekfen Filar-mini” olarak değiştirdi.

Tekfen Filar- Mini, Orkestrası Aziz Shokhakimov şefliği ve yönetiminde Türkiye genelinde bir çok yerde çocuklar ve aileleri ,ile bir araya gelmeye devam ederken düzenlenen konserlerin teması “Oyun” oldu.

Yapılan konserlerde  Ceyda Düvenci ve Yiğit Sertdemir’in anlatımıyla yapılan klasik müzik yolculuğunun yönetmenliğini de Yiğit Sertdemir’in yaptı, Brahmsi Pagganni ve Chopin gibi dünyaca ünlü klasik müzik bestekarlarının eserleri kukla ve dans oyunları eşliğinde sahnelenirken konserlerin sonunda da İzmir Marşı ile bitirilmesi ayrı bir memnuniyet yarattı.

Bu yıl Türkiye genelinde düzenlenen tüm konser gelirlerini Barış İçin Müzik Vakfına bağışlandığı gösterilere küçük çocuklar ve aileleri yoğun ilgi gösterirken konseri izlemeye gelen çocuklar ve aileleri kullanmadıkları ve iyi durumda olan oyuncaklarını ve okudukları kitapları fuayede bulunan kutulara koyarak bağışladıkları ve bu toplanan kitap ve oyuncakların Tekfen Vakfı tarafından ihtiyaç sahibi çocuklara bağışlanacak olması çocukları ve ailelerini daha da mutlu etti.

Tüm konserler öncesinde çocuklara okuma aşkını aşılamak için konser mekanlarında bir çok yayınevi eğlenceli ve eğitici kitaplarını stantlarına koyarken stantlarda ayrıca birbirinden güzel el sanatları da yer aldı. Konseri izleyen çocukların konserden çıkarken çok mutlu olduklarını ve eğlendiklerini söylemesi de klasik müziğe gönül veren insanları mutlu ediyor.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here