Ana sayfa Magazin Cüneyt Arkın’ın paylaşımları hayranlarını gözyaşlarına boğdu

Cüneyt Arkın’ın paylaşımları hayranlarını gözyaşlarına boğdu

218
0

Türk sinemasının en büyük aktörlerinden biri olan ve son günlerde Kuruluş Osman dizisiyle izleyici karşısına çıkan Cüneyt Arkın Twitter hesabından bugün duygusal bir paylaşım yaptı. Ünlü oyuncu 1960 yılından kalan bir fotoğrafını paylaşırken yaşadığı zorlukları da anlattı.

1960 yılında Bebek sahilinde çekilen fotoğrafını paylaşan 83 yaşındaki usta oyuncunun paylaşımına hayranlarının “ Bu hayatı yaşamışsın” yorumlarının gelmesi üzerine yeni bir paylaşım yaparak yaşadığı zor dönemlerden birini anlattı.

Arkın “Twitter’da yaptığım paylaşımının altına ‘Çok iyi yaşadınız’ demişsiniz madem öyle size nasıl iyi yaşadığımı anlatayım. Bebek sahilinde çekilen fotoğrafın olduğu yıl fakülte yıllarımdı. Okurken hep çalıştım.  İstanbul’da Tıp Fakültesi’nde okurken ilk iki yılımı Sirkeci’de bir otel odasını iki inşaat işçisiyle paylaşarak geçirdim. Ders zamanı okula gider, kalan zamanda da onlarla inşaatlarda çalışırdım. Bir yanda anatomi dersi, öte yanda inşaat işçiliği.”

Staj yaparken beni hocam evlere hasta bakıcı olarak göndermeye başlardı. Hastanın başında 24 saat bekler yeri geldiğinde altını dahi temizlerdim. Ev sahiplerinin artan yemeği önüme koymaları çok ağrıma giderdi. İlk kazandığım para ile fırına giderek hepsiyle ekmek aldım ve kusana kadar ekmek yedim ve sonunda kustum. Ekmekleri görünce açlık korkumu yeniyor, huzur buluyordum. Yıllar sonra bile kaldığım otel odalarında baş ucumdaki komodinin üzerine bir somun ekmek koyar, ancak ona bakarak uyuyabiliyordum.” Notunu düştü.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here