Ana sayfa Ünlüler Derya Uluğ kimdir?

Derya Uluğ kimdir?

307
0

21 Şubat 1986 günü Ünlü pop müzik sanatçısı Derya Uluğ, İzmir’de üç kardeşin e küçükleri olarak dünyaya gelirken annesi ev hanımı babası ise tekstilcidir.

Daha henüz 2-3 yaşlarında iken müziğe karşı olan ilgisi olan Derya Uluğ o yaşlarda ayna karşısında şarkılar söylerken bazı şarkıları da teyp aracılığı ile kaydetti. Bu kasetleri dinleyen babası dostlarının tavsiyesi ve yönlendirmesi üzerine kızının müzik aşkını destekleyerek 8 yaşında katıldığı bir radyo programında düzenlenen yarışmaya götürdü. Derya Uluğ bu yarışmaya ‘Aldırma Gönül’ isimli şarkı ile yarışmaya katılmış ve birinci olmuştur.

Daha sonra kendisini müzik alanında geliştirmeye devam eden Derya Uluğ, bir koroya katılarak şarkılar söylerken aynı zamanda keman çalmayı öğrenmiş ve ‘9 Eylül Üniversitesi’ için konservatuara hazırlanıp operada şan dersleri almıştır. Hazırlanmış olduğu konservatuar bölümü için meslek sahibi olamayacağını ve müzik öğretmenliği okumasının daha iyi olacağını tavsiye eden bir öğretmeni sayesinde konservatuar sınavına girmemiş, ‘Muğla Üniversitesi’nde’ müzik öğretmenliği bölümünü kazanmıştır. Muğla Üniversitesi müzik öğretmenliği bölümünü yüksek derece ile bitiren Derya Uluğ daha sonra İstanbul Haliç Üniversitesi’ devlet konsevatuarında yüksek lisans yapmıştır.

Derya Uluğ’un müzik hayatı bir müzisyen arkadaşının tavsiyesi üzerine Ebru Gündeş ile tanışarak onun vokalistliğine başlaması üzerine profesyonel olarak başlamış ve 3,5 yıl boyunca Gündeş ile çalıştıktan sonra kendi albümünü çıkarmasının ardından kısa bir sürede Türk pop müziğinin başarılı isimlerinden birisi olmayı başarmıştır.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here