Ana sayfa Ünlüler Dj. Süleyman Zümrüt’ten flaş açıklamalar

Dj. Süleyman Zümrüt’ten flaş açıklamalar

780
0

“Müzik insanların ruhuna hitap ederken kulaklar notaları duygulara nakşeden birer vasıtadır. Kulağınız önce nağmeleri önce duyar ardından o nağmeler bilinçaltınıza ve daha derinlere inerek unuttuğunuz veya unutmaya yüz tuttuğunuz duyguları ortaya çıkarmaya başlar” diyen Dj. Süleyman Zümrüt müziğe bu yüzden sevdalı olduğunu, yaşanan ruhsal durum ve ortamı iyi analiz ederek eski nostaljik ve popüler müzikleri kulaklara ulaştırmayı kendine amaç edinmiş eşine az rastlanır bir müzik adamı.

Çaldığınız şarkılarda hüznü, coşkuyu, aşkı anlatırken bunlar aynı zamanda hayatın birer anekdotlarıdır. Hangimizin kendisi ile özdeştirmediği bir şarkısı olmuştur ki?. O yüzden bu şarkıların söylenmesi kadar da seçimi de bir o kadar önemlidir. 

Süleyman Zümrüt, müzik hayatına 1993 yılında Marmaris’te ‘Salon Bar’da başladığını, radyoculuk yaptığını, Do-Re-Mi müzik evinde de İhsan Sevim ile çalışarak devam ettirmiş, daha sonra bir çok popüler mekan ve eğlence hayatının kaliteli mekanlarında müzik dünyasından ünlü isimlerle müzik yapma fırsatı bulduğunu söyledi. Sahne aldığı dönemlerde dahi daha iyi ve daha donanımlı bir müzik alt yapısına sahip olmak için eğitimler aldığını söyleyen Dj. Süleyman Zümrüt zaman zaman da müzik eğitmenliği yaptığını “Altın Adımlar” müzik okulunda Erdal Çetin ile beraber müzik dünyasına ciddi isimler kazandırdığını ve halen bir çok ünlü ismin danışmanlığını yaptığı gibi eğitmenliğe de devam ettiğini açıkladı.

 “Müzik, insani duyguların ve aşkın en güzel tercümanıdır” diyen Zümrüt şiarını kendisine ilke edindiğini her ne kadar müzisyen dahi olsa da hayatını müziği sevmek üzerine kurduğunu ifade etti. Dj. Süleyman Zümrüt “ Aşk ile icra edilen her şeyin sonu başarıdır ve kendi başarımda müziğe aşk ile olan bağlılığımdır” diyerek sözlerini tamamladı.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here