Ana sayfa Magazin Edis’ten kadına şiddet ve çocuk istismarı hakkında flaş açıklamalar

Edis’ten kadına şiddet ve çocuk istismarı hakkında flaş açıklamalar

700
0

Ünlü sanatçı Edis geçtiğimiz günlerde verdiği konserde, sahne açılışını özel bir video ile gerçekleştirdikten sonra konserine dansçıları ile ,birlikte sahneye gelerek ‘Olmamış mı’ ve ‘Benim ol’ adlı şarkıları ile konserine hızlı bir giriş yaptı.

 Edis  konserinde ‘Vay’ adlı şarkısının arasında ise; ‘Bugünler de toplum olarak zor günler geçiriyoruz, ama zor günler geçer diyemiyoruz. Her gün artarak devam eden kadın cinayetleri varken, her gün çocuklara karşı taciz ve istismar olayları artarken artık zor günler geçer diyemiyoruz. Artık kadına şiddete ve çocuklarımıza yapılan tacizlere ve istismarlara bir dur demenin zamanı geldi. Erkeklik kimseye bir üstünlük sağlayan mertebe filan değildir. Sadece bir durumdan ibarettir. Annelerimizin, kızlarımızın, kız arkadaşlarımızın yaşadıklarını çocuklar yaşamasın. Bu dünyaya bir kere geliyorsunuz, haklarınızı bilin ve onları çok iyi koruyun. Asla yalnız değilsiniz. Bu dünyada maalesef şiddetin her türlüsü var. Bu şiddet sadece fiziksel değil, psikolojik olanı var, flört yaşarken yaşanan şiddet var, bir yere gitmek istersiniz sevgiliniz izin vermez aslında bu da bir şiddettir. Bugün size bağıran kişi yarın size fiziksel şiddet uygulayabilir. Artık Emine Bulut’lar bir daha olmasın, bir daha böyle acıları çocuklarımız yaşamasın” dedi.

“Konserinde magazin haberlerinde ABD’den 8 bavulla ve 15 bin dolar harcadığım iddia edildi. Böyle bir şey söz konusu bile değil. Kaldı ki ben ABD’ye tatile değil iş gezisi için gittim. O kadar genç arkadaşımız işsizlikle mücadele ederken kendimi magazin haberlerinde o şekilde gördüğüm için çok utandım” diyerek sözlerini tamamladı.

Edis konserinde genç sanatçılar Aybüke ve Ateş’i sahnesinde ağırladı. Konseri boyunca yaklaşık 2 saat sahnede kalan genç sanatçı seyircilerinin yoğun alkışları altında konserini tamamladı.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here