Ana sayfa Magazin Eminem suskunluğunu bozdu

Eminem suskunluğunu bozdu

546
0

8 Mile filmi için Luis Resto ve Jeff Bass ile yazdığı “Lose Yourself” adlı şarkıyla  Eminem 17 yıl önce en iyi şarkı Oscar’ını kazanmıştı.

Oscar ödülü kazanmış olmasına rağmen ödülü kabul etmediği gibi o yıl düzenlenen Oscar ödül töreninde sahneye çıkmayı kabul etmeyen Eminem aradan 17 yıl geçtikten sonra sürpriz bir karar alarak 92. Oscar Ödülleri’nde herkese bir sürpriz yapıp sahneye çıktı.

92.Oscar ödül töreninde Oscar ödülü kazandığı “Lose Yourself” adlı şarkısını seslendirirken ödül törenine gelen izleyicilere büyük bir şok yaşatırken magazin dünyası 17 yıl sonra Eminem’in neden bu şarkıyı seslendirdiğini merak etmeye başladı.

92.Oscar ödül töreni sonrası dünyaca ünlü rapçi Eminem “Vareity” adlı magazin dergisine verdiği röportajında neden ödülü kabul etmediğini ve sahneye çıkmayı neden ret ettiğini açıkladı.

Eminem “ Oscar ödülü kazandığım töreni televizyondan dahi izlemedim. O yıllarda böyle ödül alacağımı bile hayal etmiyordum. Oscar ödül töreni öncesinde Grammy ödül törenine katılmıştık ve “Lose Yourself” şarkısını seslendirmiştik. O yüzden aynı şarkıyı seslendirmenin iyi fikir olmadığını düşündük. O dönemde bu şarkıyı böyle bir şovda söylediğimizde anlaşılamayacağımı düşünmüştüm. Bugün ki Eminem olsaydım kesinlikle ödülümü alır ve sahneye çıkarak şarkımı seslendirirdim” dedi.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here