Ana sayfa Magazin Engin Altan Düzyatan yurt dışındaki hayranlarıyla buluştu

Engin Altan Düzyatan yurt dışındaki hayranlarıyla buluştu

428
0

Yunus Emre Enstitüsü tarafından Türk dilini, kültürünü ve sanatını tanıtım çalışmalarını dijital platformlardan tanıtmaya devam ederken Türk televizyonlarının ve sinema dünyasının tanınmış oyuncularını ağırlamaya devam ederken geçtiğimiz hafta düzenlenen etkinlikte 70 ülkeye satılan Diriliş Ertuğrul adlı dizinin başrol oyuncusu Engin Altan Düzyatan konuk oldu.

Dijital ortamda canlı olarak yayınlanan programa Bosna Hersek, Arnavutluk, Mısır, Güney Afrika, Azerbaycan, Kazakistan, Pakistan ve Güney Afrika gibi ülkelerden katılan hayranlarının sorularına cevap veren Düzyatan profesyonel bir oyuncu olmasına rağmen işini amatör ruhla yaptığını ve devamlı olarak kendisini geliştirmeye devam ettiğini söyledi.

Canlı yayını sunan Prof. Dr. Ateş, Engin Altan Düzyatan’a “Oynadığınız karakterin normal hayatınızda etkisi oluyor mu?” sorusuna “Oynadığım her karakter aslında bana bir şeyler katıyor. Ertuğrul Gazi rolü bana hayata dair çok şey kattı. Bu rolü duygularımı ifade etmekte çekindiğim bir dönemde yaşamın hızına ayak uyduramadığım bir dönemde oynamak beni rahatlattı” diyerek cevap verdi. Açıklamalarına devam eden Düzyatan “Yaptığınız işle dünyanın farklı yerlerindeki farklı insanlara aynı duyguları yaşatıyorsunuz ve bunun karşılığını görüyorsunuz. Duygunun bir dili yok, duygu her yerde duygudur” dedi.

Canlı yayına katılan Bosna Hersek’li küçük bir çocuk Düzyatan’a “Sizin gibi olmak için çok talimler yaptım, bu yüzden sizin Alp’iniz olmak istiyorum sözü ile herkese tebessüm ettirirken 7 dilde yapılan canlı yayını yaklaşık 170 bin kişinin takip ettiği öğrenildi.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here