Ana sayfa Magazin Erdal Özyağcılar varlık içinde yokluk yaşadığını açıkladı

Erdal Özyağcılar varlık içinde yokluk yaşadığını açıkladı

230
0

YouTube üzerinden yayın yapan bir programa konuk olan usta sanatçı Erdal Özyağcılar, kariyerinden özel hayatına kadar pek çok konu hakkında samimi açıklamalarda bulundu.

Bursa’da varlıklı bir ailenin çocuğu olarak dünyaya gelmesine rağmen ergenlik dönemine kadar yoklukla büyüdüğünü ifade eden Özyağcılar “Ağabeyim daha çocuk yaşta aşırı kilo yüzünden hayatını kaybetmesi ailemizin travma yaşamasına neden oldu ve bu yüzden beni sadece yetecek kadar besleyerek ve ona göre de harçlık verdiler. Bu 13 yaşıma kadar sürdü. O dönemlerde açlık yaşadığımda ailemden gizli gizli ağaçlardan meyve toplayıp yerdim” dedi.

Tiyatroya okul hayatında ilgi duymaya başladığını söyleyen Özyağcılar bu konuda ailesinin kendisine destek olduğunu ve bu dönemlerde çeşitli halkevlerinde tiyatro eğitimi aldığını ancak ‘Başka bir mesleği de olsun’ düşüncesinde olan babasını kırmamak için İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’ne kaydolduğunu anlattı.

“Hukuk fakültesinde okurken dahi aklım konservatuvarda kalmıştı. Ankara Konservatuarına girmek istedim ama kabul edilmedim. Bir sonraki sene İstanbul Belediye Konservatuarı’na girmekten son anda vazgeçen yakın arkadaşı İlhan Ongan’ın belgesiyle sınava girdiğini ve kazandım” diyen Özyağcılar, bir süre sonra gerçek durumu hocası Yıldız Kenter’e itiraf ettiğini ve bu duruma çözüm bulmasını istediğini sözlerine ekledi.

Yıldız Kenter çözüm olarak usta oyuncuyu konuk öğrenci olarak derslere katılmasını sağladığını ve bir sonraki yıl da kendi adıyla sınava girerek kazandığını ifade eden Özyağcılar  sanat dünyasının basamaklarını çıkarken en büyük destekçisinin Yıldız Kenter’in olduğunu dile getirdi.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here