Ana sayfa Magazin Ersin Korkut özür diledi

Ersin Korkut özür diledi

259
0

Geçtiğimiz günlerde sosyal medya platformunda yayınlanan oyuncu Ersin Korkut’un videosu sosyal medyada infial yaratmıştı. Ünlü komedyen Ersin Korkut paylaşılan videoda “Diyarbakır’ı nasıl buldunuz?” sorusuna Diyarbakır, Amed başkentimiz. Seviyoruz Amed’i” yanıtı verdi. Videoyu çeken kişinin “Sen de başkan olmak ister misin abi?” sorusu üzerine Korkut, “Başkan ben olayım” dedi.

Sosyal medyada TikTok üzerinden yapılan bu paylaşımda Diyarbakır için kullandığı ifadeler sosyal medyada tepki çeken ünlü oyuncu için ‘Tutuklansın’ etiketi açıldı. Uzun bir süre Ersin Korkut için Twitter trendlerinde uzun süre bir numarada kalan etiketin ardında açıklama yapan Ersin Korkut, başkent ifadesini ‘kültür başkenti’ anlamında kullandığını belirtti.

Gelen tepkiler üzerine Instagram hesabından açıklama yapan Korkut, gün içinde yaptığı “Binlerce yıllık tarihiyle, medeniyetlere beşiklik yapmış kültür başkenti Diyarbakır’dayız” paylaşımını hatırlattı.

Videodaki başkent ifadesini de bu anlamda söylediğini belirten Korkut, açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

“Ben Diyarbakır’ı bu yörenin, bölgenin kültür başkenti anlamında söyledim. Hatta gündüz bunu anlatan bir paylaşım yaptım. İzmir Ege’nin kültür başkenti, merkezidir. Bunun gibi… Bu anlamda söyledim ama düşüncemi doğru ifade edemedim. Ben siyasetten anlayan bir insan değilim. Tabii ki bir başkentimiz vardır ve “Ankara”dır. Çok üzgünüm. Ben Türkiye’de herkesin birlikte mutlu bir şekilde yaşamasından başka hiçbir şey düşünmem. Herkesten özür dilerim.”

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here