Ana sayfa Magazin Ezgi Mola başörtüsü yüzünden saldırıya uğrayan akademisyene destek oldu

Ezgi Mola başörtüsü yüzünden saldırıya uğrayan akademisyene destek oldu

181
0

İstanbul Nişantaşı’nda bir parkta meydana gelen olayda İstanbul Teknik Üniversitesi’nde (İTÜ) öğretim görevlisi olan Neşe Nur Akkaya ve kız arkadaşıyla sohbet ederken E.Ç. isimli bir şahıs tarafından başörtüleri yüzünden hakaret dolu sözlerine maruz kaldı. Genç kızlar önce bu sözlere sessiz kalarak cevap vermezken E.Ç.’nin sözlü tacizlerine devam etmesi üzerine devam ederek Neşe Nur Akkaya ve arkadaşlarının yanına gelerek “Burada ne işiniz var, siz ve sizin gibileri istemiyoruz. Gidin başka yerlere, çok parkta oturmak istiyorsanız, Gaziosmanpaşa’ya gidip oturun” diyerek nefret söylemlerinde bulundu.

E.Ç sözlü saldırıların ardından elindeki termos bardakla birden Neşe Nur Akkaya’ya vurmaya başlaması üzerine Akkaya aldığı darbeler sonrasında yere yığılıp baygınlık yaşarken olayı gören vatandaşların müdahalesi ile hastaneye kaldırılan Neşe Nur Akkaya darp raporu alarak şahıstan şikayetçi oldu.

Olayın sosyal medyada duyulması üzerine Twitter’de “NeseNurAkkayaYalnızDeğildir” etiketiyle gündem olan Neşe Nur Akkaya’ya bir destek de oyuncu Ezgi Mola’dan geldi.

Astsubay Musa Orhan’ın cinsel saldırısı sonrası intihar eden İpek Er’in ölümü sonrası Ezgi Mola attığı bir tweet yüzünden Musa Orhan’a sosyal medyadan hakaret ettiği gerekçesiyle hakkında dava açılmıştı.

Bu olayın ardından akademisyen Neşe Nur Akkaya’nın uğradı saldırı sonrasında Ezgi Mola, Twitter’da sitem dolu bir paylaşım yaptı. Ezgi Mola yaptığı paylaşımda “İster türbanını takar ister kısa şortuyla gezer! Bu terbiyesizliği içimden geçenleri siz anlarsınız artık. İğrenç buluyorum, iğrenç. Sana ne kardeşim sana ne, istediğini giyecek, istediğini takacak ve sen saygı duymayı it gibi öğreneceksin! Yeter be!” ifadelerini kullandı.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here