Ana sayfa Ünlüler Fatoş Kabasakal kimdir?

Fatoş Kabasakal kimdir?

1292
0

Asıl adı Fatma Kabasakal olan Fatoş Kabasakal Edirne’de, 9 Eylül 1982 tarihinde dünyaya gelmiştir. Anne ve babası Bulgaristan ve Arnavutluk göçmenidir. Fatoş Kabasakal henüz 3 yaşında iken ailesi ile beraber İstanbul’a yerleşmiştir. İlkokul, ortaokul ve lise eğitimini İstanbul’da tamamladıktan sonra eğitim hayatına devam etmek istemeyen Fatoş Kabasakal Ekol Drama oyunculuk okulunda eğitimler alırken aynı zamanda Ayla Algan’dan özel olarak oyunculuk eğitimi aldıktan sonra Tumay Özokur ajansı ile çalışmaya başladı.


Fatoş Kabasakal daha henüz 15 yaşındayken Kral TV‘de bir müzik programı sunarak televizyon hayatına ciddi bir giriş yaptı. Yıllar 2007’yi gösterdiğinde 6 ay boyunca podyumlara çıkarak mankenlik yapan Kabasakal aynı yıl Mehmet Ali Erbil ve Berna Laçin gibi ünlü isimlerle “Yıldızlar Savaşı” filminde oyunculuk dünyasına ilk ciddi rolünü kapmıştır.

Türkiye’nin ünlü mayo firmalarından biri olan Nelson için Kapadokya’da yapılan çekimlerde manken olarak katolog yüzü olurken aynı yıl Kayahan’ın “Bir Aşk Hikayesi” adlı şarkısının klibinde oynadıktan sonra 2010 yılında da Tan’ın “Taş Yürek” adlı klibinde oynadı.

Panda reklamında oynayan Fatoş Kabasakal daha sonra Star Tv., ATV., Kanal 7, ve Turk Max ekranlarında bir çok programın sunuculuğunu başarı ile yaparken o dönemlerde de Türk Malı, Bez Bebek, Misi, İki Aşk Arasında, ve Yıldızlar Savaşı gibi dizilerde oyuncu olarak kameralar karşısına geçti.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here