Ana sayfa Kültür-Sanat Filmimin Hikayesi yarışmasına başvurular başladı

Filmimin Hikayesi yarışmasına başvurular başladı

565
0

17. Çocuk Filmleri Festivali kapsamında T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı Sinema Genel Müdürlüğü ve Türkiye Sinema ve TURSAK vakfı işbirliği ile gerçekleştirilen Filmimin Hikayesi yarışması için başvurular başladı. Yarışmanın amacı küçük çocukların hayallerini kağıda dökerek gerçeğe dönüştüreceği yarışamaya bu yıl büyük bir katılımın olması bekleniyor.

Bu yıl ki yarışamaya katılmak için 1 Ocak 2009 ila 31 Aralık 2014 tarihleri arasında doğmuş 8-13 yaş grubundaki çocuklar katılırken konu sınırlaması uygulanmayacak olan yarışmada istedikleri hikayeyi yazarak Filmimin Hikayesi yarışmasına katılabilecekler. Yarışmaya katılmak isteyen çocuklar cocukfestivali.com adresinden online başvuruda bulunabilecekler ve yarışmaya müracaat için son tarih olarak 15 Mart 2021 olacak.

Yarışmaya katılacak çocukların yazdıkları hikayeler jüri üyeleri tarafından seçilecek ve dereceye giren 50 hikaye kitap olarak basılacak. Yarışmada birinci olacak hikayenin sahibi küçük çocuk ailesiyle birlikte İstanbul’a gelip bir hafta konaklama fırsatı bulacak ve bu süre boyunca İstanbul’u gezip tanıyacak. Kazanan öğrenci bunun yanı sıra tecrübeli  bir yönetmen eşliğinde yarışmada birinci olan hikâyesini filme çekip hayallerini gerçeğe dönüştürebilecek. Festivalin ödül töreninde Filmimin Hikâyesi yarışmasının birincisi büyük ödül dizüstü bilgisayarın sahibi olacak.

Geçtiğimiz yıl yapılan yarışmaya 84 başvuru gerçekleşmiş ve jüri üyeleri tarafından Fatma Yoksul “Bizim Köyde Macera” adlı hikayesiyle birinci olurken, birinci olan yarışmacıya dizüstü bilgisayar hediye edilirken yazdığı hikayede yönetmen Emre Kavuk’la birlikte çekilerek hayali gerçeğe dönüştürülmüştü.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here