Ana sayfa Kültür-Sanat Geleceğin Sineması ödülleri için start verildi

Geleceğin Sineması ödülleri için start verildi

417
0

T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı Sinema Genel Müdürlüğü ve Türkiye Sinema ve Audiovisuel Kültür Vakfı (TÜRSAK) iş birliğiyle üniversitelerde eğitim gören sinema öğrencilerinin nitelikli kısa film yapabilmeleri için gerekli maddi ve ayni imkanları yaratabilmek adına gerçekleştirilen “Geleceğin Sineması” için başvurular başladı. 

Ülkemizde birçok kısa film yarışması olmasına rağmen bu yarışmada sadece sinema eğitimi alan gençlerin yarışması sağlanırken bu yıl 18 kez düzenlenecek olan yarışmada nitelikli filmler üretilmesine destek olma hedefiyle, senaryo aşamasından üretim aşamasına kadar seçmeler, eğitimler ve maddi desteklerle gerçekleştiriliyor. Geçtiğimiz yıllarda yarışan birçok film daha sonra katıldığı uluslararası festivallerden ödüllerle dönmesi, Geleceğin Sineması’nı bu konuda yaptığı çalışmaların karşılığını alabilmiş nadir festivallerden biri haline getirdi.

18 yıldır verilen ödül miktarları artarken bu yılda T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı Sinema Genel Müdürlüğü ve Türkiye Sinema ve Audiovisuel Kültür Vakfı (TÜRSAK) iş birliğiyle gerçekleştirilen Geleceğin Sineması’nda 10 projeye 6 bin TL maddi destek ve danışmanlık desteği verilecek. Yarışmaya katılmanın tek şartının Türkiye Cumhuriyeti ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti genelindeki devlet, özel ve vakıf okullarının sinema ve medya bölümlerinde okuyan ön lisans, lisans ve yüksek lisans öğrencisi olmasının yeterli olduğu yarışma için adayların başvurularını geleceginsinemasi.com adresindeki başvuru formu üzerinden gerçekleştirilecek. Başvurular için son tarih 19 Mart 2021.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here