Ana sayfa Kültür-Sanat Giz’e sanatseverlerden yoğun ilgi

Giz’e sanatseverlerden yoğun ilgi

563
0

Dilruba Atakta ve Gülnaz Hazanoğlu’nun “GİZ” isimli sergisine Sapanca A Diamond The Resort, ev sahipliği yaptı.  Serginin açılışında iki sanatçıya ait son dönem yapmış oldukları eserler sanatseverlerin beğenisine sunulurken “SIR” adlı sergiye sanatseverler yoğun ilgi gösterdiler.

“GİZ” adlı sergi için Dilruba Atakta duygularını “ Bu sergimiz yargılama veya yorumlama içind değil özümseme ve anlaşılma için yapıldı. Sırlar aslında bizim içimizdeki tutsaklardır. Ama bu sırlar bize bazen büyük sıkıntılar verir. Dışarı çıkmak isterler ama dışarı çıkmasına özgür kalmasına izin veremediğimiz şeylerdir. Bazı şeyleri içimizde biriktirmek zorunda kalırız. Biz resimler yaparak derinleşmek istedik. Kendimizi tuvale açmak ve ifade etmek için resmi bir araç olarak gördük. Sergimize gelen sanatseverlerle yaptığımız sohbetlerde sergiden hoşnut olduklarını duymak bizi mutlu etti. Hatta üst üste üç gün sergimize gelen sanatseverlerin olması bizi ziyadesiyle mutlu etti” diyerek ifade etti.

Gülnaz Hazanoğlu ise şunları söyledi: “Bizim için resim yapmak içimizdeki duyguları bir şekilde dışarı aktarmak biçimi İçimizdeki duygularımızı tuvalimize yansıtırız. Bazen o an o hisle çizdiğimiz resimleri görmeye gelen sanatseverlerin de resimlerimize baktıklarında bizimle aynı duyguyu yaşadıklarına şahit oluyoruz. Bunu görmek ve duymak bizi gerçekten mutlu ediyor. Zaten son dönemlerde Tür resmi büyük bir atak gerçekleştirmeye başladı. Bir çok sanatçımız yurt dışında ciddi sergilere davet ediliyor” diyerek sözlerini tamamladı.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here