Ana sayfa Magazin Gökhan Çınar’dan SMA hastalarına büyük destek

Gökhan Çınar’dan SMA hastalarına büyük destek

408
0

YouTube’da Katarsis X-TRA adlı programı yapan uzman klinik psikolog Gökhan Çınar bu haftaki programını ünlü isimler yerine bir çok SMA hastası ve ailesini konuk alarak gerçekleştirdiği programında hastalığa dair çarpıcı hikayelere dikkat çekti.

Programı boyunca hastalık hakkında bilgiler vermeyi ihmal etmeyen Gökhan Çınar programında bu bölümden elde edeceği tüm geliri yine SMA hastası çocukların tedavileri için kullanılacağının altını çizerken program boyunca çocukları SMA hastası olan ailelerin yaşadığı dramları tüm çıplaklığı ile gözler önüne sererken aslında herkese bu bölümü izlemesi gerektiği mesajını verdi.

Gökhan Çınar programının başında SMA hastalığının boyutlarını” Sizlerden bu bölümü bir dakikasını dahi kaçırmadan izlemesini isteyeceğim. Bu bölümü yapmamızın tek bir nedeni var ve bu neden de çocukların ve bebeklerin hayatta kalmaları için yapıyoruz. Bu taşın altına hepimiz elimizi koymalıyız. Vicdan niye var, insanoğlu neden var. Bu çocukları yaşatmayacaksak biz niye varız. Ülkemizde ve dünyada binlerce SMA hastası çocuk var. Bu genetik bir rahatsızlık. O kadar kötü bir rahatsızlık ki çocukların merkezi sinir sistemini, iskelet kas sistemini çökertmeye ve eritmeye başlıyor. Bu hastalığa maruz çocukların aileleri, kendileri bizlerin ve devletin desteğini bekliyorlar. Hastalık ilerledikçe bu çocuklar, bir süre sonra hareket edemez hale geliyorlar, doğrulamıyorlar, yüz felci ve kalp rahatsızlıkları yaşayabiliyorlar. Bu çocuklarına yardım elimizi hep birlikte uzatalım” diyerek ifade etti.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here