Ana sayfa Magazin Haluk Levent yine verdiği sözü yerine getirdi

Haluk Levent yine verdiği sözü yerine getirdi

325
0

Türkiye Neslican Tay adlı genç kızı kansere verdiği ile mücadele iken tanırken 20 yaşındaki genç kız geçtiğimiz sene kanser tedavisi gördüğü hastanede hayatını kaybederken Neslihan Tay için Haluk Levent anıt mezar sözü vermiş ve bu verdiği sözü yerine getirdi.

Kanserle mücadelesi ile tüm Türkiye tarafından tanınan Neslican Tay hayatını kaybettiği gün bir konser için Bandırma’da bulunan ünlü sanatçı Haluk Levent konserini iptal etmek yerine bu konserden elde edeceği gelirle Neslican Tay için anıt mezar yaptırma sözü vermişti. Haluk Levent’in yaptığı bu açıklamanın ardından Marmara Belediye Başkanı Süleyman Aksoy girerek “Türkiye’mizin göz bebeği Neslican’ın yapılacak anıt mezarı için Marmara mermeri kullanımı konusunda gereken desteği ücretsiz olarak vermek istediğimizi Haluk Levent’e ilettik. Anıt mezar için  heykeltıraş Hakan-Özlem Şengönül  gönüllü olarak hazırlıklara başladı ve Haluk Levent ile yaptığımız görüşmeler neticesinde çalışmalara başladık.

Kanserle mücadelesi boyunca Neslican kızımızın dik duruşuyla verdiği mücadelesinde sol ayağını kaybeden bir güvercinden ilham aldığnı söylemesi üzerine  mezarda sembol olarak bir güvercin kullanılmasına karar verilerek çalışmaların devam ettirildiğini söyledi.”

Haluk Levent bugün sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada “Neslican Tay için anıt mezar sözümüz vardı. Anıt Mezar yapıldı. Eylül’ün sonunda Marmara Adalar Belediye Başkanı sayın Süleyman Aksoy, heykeltraşlarımız Hakan – Özlem Şengönül ve Neslican’ın ailesi ile birlikte Rize’de olacağız” dedi.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here