Ana sayfa Magazin Indie pop ikilisi Düşün’ün yeni teklisi “Bir Kere” Epic Istanbul etiketiyle yayımlandı!

Indie pop ikilisi Düşün’ün yeni teklisi “Bir Kere” Epic Istanbul etiketiyle yayımlandı!

457
0

Mayıs ayında çıkardıkları “Işık” adlı teklilerini  Epic Istanbul etiketiyle yayımlayan ve ardından  “Işık” teklisini takiben gelen “Bir Kere” ile Düşün, çıktıkları müzikal yolculuklarında emin adımla ilerlemeye devam ediyor. Onur Ata Çekiler ve Arsan Salaryfar ikilisinden oluşan Düşün, “Bir Kere” adını verdikleri çalışmalarında  farklı türlerdeki yeteneklerini ve müzikal farklarını gözler önüne seriyor.

Düşün ikilisi ilk defa bir düet gerçekleştirirken karşılarında Hollanda’da caz vokal eğitimine devam eden Yasemin Koyuncu ile birlikte seslendirdikleri şarkılarında şarkı sözleri ile “bir kere” anlatılsa, paylaşılsa değişecek ve düzelecek durumları konu alıyor. Teklilerinin kapak tasarımını lirik video tasarımı ile özdeştiren grup alternatif sahnenin üreten ikilisi olarak müzikseverlerle tekrar bir araya gelmenin heyecanını yaşıyor.

Düşün Hakkında:

İndie pop ikilisi Düşün lise yıllarından beri arkadaş olan Onur Ata Çeliker (vokal) ve Arsan Salaryfar (enstrümanlar, prodüksiyon) tarafından 2019 yılında İstanbul’da kuruldu. Grubun ilk yaptıkları teklileri “Basit Güzel Şeyler”in kayıt, mix ve master’ını kendi imkanlarıyla evlerinde gerçekleştirdiler Grup çalışamalrında farklı alternatif seçeneklerini harmanlayarak taze bir sound yakaladılar. İlk teklilerinin yayınladığı dönemlerde Üçüncü Yeniler’ ve ‘Viral 50 Turkey’ gibi Spotify çalma listelerine giriş yaparak dinleyicileriyle buluştu. Tüm çalışmalarında kendilerini tek bir tarzla sınırlandırmayan grup konserlerine devam ederken kayıt çalışmalarına da ara vermeden devam ediyor ve her ay yeni bir tekli çıkarmayı hedefliyor.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here